Bu Altcoin Panik Satışı Riski Altında Olabilir!

  • Bir kripto analitik firması olan Santiment, en büyük akıllı sözleşme altcoin’inin yüksek bir panik satışı riski altında olduğunu iddia ederek Ethereum konusunda bir uyarı yayınladı.

Kripto analitik firması Santiment’in verilerine göre on-chain ölçümler, Ethereum’un (ETH) pank-satışı riski altında olabileceğini gösteriyor.

Santiment yaptığı paylaşımda, ETH’nin “hızlı bir şekilde” borsalara geçtiğini ve borsalardaki ETH’nin son altı ay içindeki en yüksek oranına yükseldiğini belirtiyor.

Santiment tarafından yayınlanan 2021 tarihli bir araştırma da, döviz girişlerindeki büyük artışların kripto varlıklar için ortalama yüzde 5’lik bir fiyat düşüşüne yol açma eğiliminde olduğunu gösteriyor.

ethereum

Ethereum, yazım sırasında 1142 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte yaklaşık yüzde 4’lük bir artış yaşamış durumda.

Bitcoin yatırımcıları balinalara karşı temkinli olmalı

Santiment ayrıca  Pazartesi günü Bitcoin’in (BTC) de borsalarda “büyük bir yükselişe” tanık olduğunu söyledi. Firma bunun ne anlama geldiğini şöyle açıkladı:

“Trader iyimserliği genellikle tatillerle ilişkilidir, bu da aşırı isteklileri cezalandıran balinalara karşı daha fazla temkinli olunması gerektiği anlamına geliyor.”

Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte yaşadığı yüzde 2’nin üzerindeki bir artışla y azım sırasında 20.278 dolardan işlem görüyor.

Santiment ayrıca ortalama Bitcoin trader’ının 365 günlük getirisinin de -%45 olduğunu belirtiyor.

ethereum

Ayrıca analitik firması, BTC balina işlemlerindeki ani artışların büyük ölçüde küçük fiyat yükselişlerinde meydana geldiğini ve bunun da en iyi kripto varlığının değerlerini hareketsiz tuttuğunu iddia ediyor.

“Geçen hafta Bitcoin balina işlemlerindeki en büyük artışların büyük çoğunluğu, 100 ila 200 dolarlık küçük BTC fiyat artışların ardından meydana geldi. Fiyatlar, 100.000 dolar veya 1 milyon dolar üstü işlemdeki bu geçici artışların her birinin ardından düştü.”

ethereum

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.