Bu Altcoin Panik Satışı Riski Altında Olabilir!

0
Bu Altcoin Panik Satışı Riski Altında Olabilir!
  • Bir kripto analitik firması olan Santiment, en büyük akıllı sözleşme altcoin’inin yüksek bir panik satışı riski altında olduğunu iddia ederek Ethereum konusunda bir uyarı yayınladı.

Kripto analitik firması Santiment’in verilerine göre on-chain ölçümler, Ethereum’un (ETH) pank-satışı riski altında olabileceğini gösteriyor.

Santiment yaptığı paylaşımda, ETH’nin “hızlı bir şekilde” borsalara geçtiğini ve borsalardaki ETH’nin son altı ay içindeki en yüksek oranına yükseldiğini belirtiyor.

Santiment tarafından yayınlanan 2021 tarihli bir araştırma da, döviz girişlerindeki büyük artışların kripto varlıklar için ortalama yüzde 5’lik bir fiyat düşüşüne yol açma eğiliminde olduğunu gösteriyor.

ethereum

Ethereum, yazım sırasında 1142 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte yaklaşık yüzde 4’lük bir artış yaşamış durumda.

Bitcoin yatırımcıları balinalara karşı temkinli olmalı

Santiment ayrıca  Pazartesi günü Bitcoin’in (BTC) de borsalarda “büyük bir yükselişe” tanık olduğunu söyledi. Firma bunun ne anlama geldiğini şöyle açıkladı:

“Trader iyimserliği genellikle tatillerle ilişkilidir, bu da aşırı isteklileri cezalandıran balinalara karşı daha fazla temkinli olunması gerektiği anlamına geliyor.”

Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte yaşadığı yüzde 2’nin üzerindeki bir artışla y azım sırasında 20.278 dolardan işlem görüyor.

Santiment ayrıca ortalama Bitcoin trader’ının 365 günlük getirisinin de -%45 olduğunu belirtiyor.

ethereum

Ayrıca analitik firması, BTC balina işlemlerindeki ani artışların büyük ölçüde küçük fiyat yükselişlerinde meydana geldiğini ve bunun da en iyi kripto varlığının değerlerini hareketsiz tuttuğunu iddia ediyor.

“Geçen hafta Bitcoin balina işlemlerindeki en büyük artışların büyük çoğunluğu, 100 ila 200 dolarlık küçük BTC fiyat artışların ardından meydana geldi. Fiyatlar, 100.000 dolar veya 1 milyon dolar üstü işlemdeki bu geçici artışların her birinin ardından düştü.”

ethereum

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın