Bu Altcoin İlk Kez Japon Kripto Para Borsasında Listelenecek

0

dcSpark’ın kurucu ortağı ve CTO’su Sebastien Guillemot, Japon kripto borsası Bitpoint’ten bir gönderi paylaştı.

Platform, Cardano ekosistemine güç veren yerel token’ın (beşinci en büyük dijital para birimi olan ADA) Ağustos ayının sonlarında listelemeyi planladığını duyurdu.

Guillemot, Japon düzenleyicilerin kripto para birimlerini borsalarda listelemek için katı kurallara sahip olduğunu ve ülkede yalnızca az sayıda coin’in listelenmesine izin verildiğini vurguladı.

Guillemot söz konusu listeleme işlemini Coinbase’de listelenen bir coin ile karşılaştırdı ve bu etkinliğin Japon kripto topluluğu için aynı seviyede olduğunu iddia etti. Bilindiği üzere genellikle Coinbase gibi büyük borsalarda gerçekleşen listeleme işlemleri, kripto para birimlerinin fiyatlarında yukarı yönlü bir ivme yaratır. Guillemot yaptığı karşılaştırmayla bu konuya dikkat çekmiş olabilir.

Bunların yanında şu an için Japon kullanıcıların, diğer ülkelerde bulunan ancak Japonya’da faaliyet gösteren diğer borsalar aracılığıyla ADA alıp satabildiğini belirtmekte fayda var.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın