Bu Altcoin İçin 5x Yolda! Çok Daha Yüksek Fiyatlandırılması Gerekiyor!

0
Bu Altcoin İçin 5x Yolda! Çok Daha Yüksek Fiyatlandırılması Gerekiyor!

Popüler bir kripto YouTube kanalı olan Coin Bureau, geleceğin merkezi olmayan borç verme ve ödünç alma protokolü Aave (AAVE) için neler getireceğini değerlendiriyor.

Yeni bir videoda, takma adlı analist Guy, 1,87 milyon YouTube abonesine, genel olarak merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün kripto pazarlarının geri kalanına kıyasla bir düşüş yaşadığını ve bundan çıkmaya hazır olduğunu söylüyor.

“AAVE tokeni kötü bir performans sergiledi ve 2021’in başlangıcından bu yana sadece 2 kat arttı. Kripto piyasası geçen yılın Mayıs ayında çöktüğünden beri, neredeyse her DeFi tokeni piyasanın geri kalanına ayak uydurmak için mücadele ediyor.

Bunun nedeni, hype’ın NFT’lere [non-fungible token] kayıyor olması gibi görünüyor. Bu, [AAVE kurucusu ve CEO’su] Stani Kulechov’un da Ekim ayındaki bir panel tartışmasında kabul ettiği bir şey.

[CEO], temel olarak, DeFi’nin çok heyecan verici olduğunu ve çoğu zaman çok fazla kazanç sağladığını, ancak ortalama bir insanın kavrayamayacağı kadar karmaşık olduğunu belirtti.

Bu arada, NFT’ler diğeriyle eşit düzeyde hype ve kazanç sağlar ve neredeyse herkesin kavrayabileceği bir kavramdır.”

Geçen yıl Aave, 18 Mayıs’ta dev bir ralliye başlayarak 100 doların altından, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 660 doların üzerine çıktı, ancak bunun ardından Haziran sonunda yüzde 70’in üzerinde düşüşle 184 dolara kadar geriledi. Eylül ortasına kadar 400 doların üzerine çıkan altcoin, Aralık ayının sonunda AAVE’i 180 dolardan 255 dolara taşıyan bir rallinin dışında yılı düşüş trendinde kapattı.

Coin Bureau sunucusu, Aave’in yaklaşan V3 yükseltmesinin projeye olan ilgiyi artırması gerektiğini belirtiyor.

“Yaklaşan en önemli dönüm noktası, Aave protokolüne birçok yeni özellik getirecek olan Aave V3’ün piyasaya sürülmesidir.

Bunlardan ilki, borç verenlerin ve borç alanların bir blok zincirinde Aave V3’e yatırdıkları tokenleri diğer blok zincirlerinde Aave V3’e transfer etmelerine olanak tanıyan bir özelliktir ve Poral adı verilir. 

İkinci özellik ise, yüksek verimlilik modu veya e-mod olarak adlandırılır ve belirli varlıklar için kredi-değer oranını önemli ölçüde artırmayı mümkün kılar…

[14:50] Aave V3’ün üçüncü özelliği, protokolün geri kalanına yönelik riskleri en aza indirirken Aave protokolüne yeni tokenlerin eklenmesine izin veren İzolasyon Modudur.”

Guy ayrıca, Aave’in, kullanıcıların sansürlenemeyeceği veya silinemeyeceği merkezi olmayan bir sosyal medya platformu piyasaya sürerek sosyal medyanın geleceğini şekillendirme planlarından da bahsediyor.

[17:20] “Aave’in sosyal medya platformu, sosyal medya profiliniz ve Aave’in platformunda oluşturduğunuz diğer içerikler, Ethereum’da ortaya çıkan diğer merkezi olmayan sosyal medya platformlarına taşınabilir olacak şekilde oluşturulacak, bu da sansürü fiilen imkansız hale getiriyor.

Çıkış zamanı konusunda belirli bir tarih verme konusunda ise; Aave, sosyal medya platformunun ‘yakında’ geleceğini ve ekibin son birkaç aydır çoğunlukla Aave v3’e odaklanmış olması nedeniyle kullanıma sunulmasının yavaş olduğunu açıkladı…

[AAVE CEO’su] Stani, merkezi olmayan sosyal medyanın NFT’lerden sonra bir sonraki popüler niş olacağına inanıyor.”

Analist, AAVE için fiyat tahminlerini de paylaşarak videoyu bitiriyor:

“Sadece 3 milyar dolarlık bir piyasa değeri, AAVE’in ederinden beş kat daha düşük değerlendirilmiş olduğunu gösteriyor. Bu da [AAVE’in] gerçeğe uygun değeri 1000 doların üzerinde olabileceği anlamına geliyor.”

Yazının yazıldığı sırada AAVE, gün içinde yaklaşık yüzde 3’lük bir artışla 218,89 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın