Nisan 26, 2022

Bu Altcoin Düşüşlere Meydan Okudu ve %25 Büyüdü

Bitcoin (BTC) fiyatının 38.000 dolar seviyelerine gerilemesi ve bu düşüşü diğer altcoinlerin takip etmesiyle birlikte kripto para piyasaları kırmızıya büründü. Altcoinler bu düşüşler sırasında ortalama %20 değer kaybederken, bir altcoin projesi son birkaç günde bu trende uymadı ve %25 değer kazandı.

terra luna
LUNA/USD 4 Saatlik Grafik – TradingView

Terra (LUNA) Düşüşler Sırasında %25 Değer Kazandı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, altcoinin günlük grafiğinden de görülebileceği gibi, Terra (LUNA), Bitcoin’in 39.000 doların altına düşmesinden sonra bile yükseldi ve hatta kritik teknik direncin üzerine geri dönmeyi başararak, piyasalardaki paniği kırdı.

Haber hazırlanırken, Terra (LUNA) 95 dolardan işlem görüyordu ve 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde ilerliyordu, bu da genellikle güçlü bir yükseliş trendinde hareket eden herhangi bir varlık için doğrudan bir çizgi görevi görüyor. LUNA, Şubat ayından Nisan ayına kadar yukarıda belirtilen aralıkta kaldı.

Mevcut günlük grafikte gösterildiği gibi, trader’lar LUNA’nın en az 40 gün boyunca piyasanın geri kalanına karşı hareket ettikçe yükseliş trendine devam etmesine bahis oynamıyorlar. 7 Nisan’da LUNA’nin eğilimi nihayet kırıldı ve altcoin sadece bir günde değerinin yaklaşık% 7’sini kaybetti.

Eğilimi tersine çevirdikten sonra, LUNA %30 değer daha kaybetti ancak Bitcoin 38.000 dolara düştüğünde %25 kazanarak kısa bir süre sonra iyileşti. LUNA, piyasanın 50 ve 200 hareketli ortalamalar arasında genişletilmiş bir yükseliş trendinin başlangıcını gösteren bir geçit gördüğü 21 Temmuz’dan bu yana bir yükseliş trendinde yer alıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.