Bu Altcoin Dev Borsa Listelemesi Sonucu Fırladı!

MINA token, en büyük kripto para birimleri arasında günün en büyük kazananı olarak ortaya çıktı. Token’ın fiyatı, tanınmış bir kripto ticaret platformunda listelendiğinin duyurulmasının bir sonucu olarak son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 20 arttı.

Dev borsa MINA’ya destek ekledi

Yakın tarihli bir tweet’te Huobi Global, platformunda alım satım için Mina Protocol‘ün yerel kripto para birimi MINA token‘ı listelediğini duyurdu. Ancak, MINA mevduatları 23 Haziran’da 14:30’da (UTC) açıldı. Platform ayrıca Lido Stake ETH’yi (stETH) listeleyeceğinden de bahsetti.

mina token

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz gibi, platform MINA/USDT trade paritesi için Spot ticaretin, mevduat hacmi piyasa ticaret talebini karşıladığında başlayacağını ve durumun önceden duyurulacağını da duyuruda belirtti. Bunun yanı sıra, token için para çekme işlemleri 25 Haziran 2022’de saat 15:00’da başlayacak.

Popüler kripto para birimi borsası, Mina Protocol’ün yanı sıra, Euler Finance (EUL) ve CreditCoin’i (CTC) de listeleyeceğini duyurdu.

Daha önce de Coinbase Assets, MINA token’ın sadece New York’daki kullanıcılarının trade yapabilmesi için yayına girdiğini açıklamıştı. Görünüşe göre, yakın zamanda kazanılan bilinirlik, MINA fiyatının gelecekte yükselmesine neden olabilir.

MINA 24 saatlik işlem hacmi %120 arttı

MINA token fiyatları son 7 gün içerisinde yüzde 28 arttı ve son dalgalanma, token’ın yaşadığı kayıpların bir kısmını kapatmasına yardımcı oldu. Yazım sırasında yüzde 11’in üzerinde bir artışla ortalama 0,71 dolarlık bir fiyatla işlem görüyor. Token yıl başındaki fiyatına göre hala yüzde 80 oranında bir düşüşle işlem görürken token’ın 24 saatlik işlem hacmi ise yüzde 120 artarak 53 milyon dolara ulaştı.

Dünyanın en hafif blok zinciri olduğunu iddia eden Mina, protokolün aşırı bilgi işlem gücünü öne çıkarmak yerine, blok zinciri tasarlamak için gelişmiş şifreleme kullandığından bahsediyor. Protokol, yaklaşık 22 kb boyutunda olduğunu vurguluyor.

Ekip, en son sürümde Crypto Carbonara’nın kurucu üyesi olan Genesis’in Mina Blacklist adlı bir araç oluşturduğunu duyurdu. Yeni araç, kötüye kullanılan Mina adreslerinin kitle kaynaklı bir listesini oluşturuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.