Bu Altcoin %65 Çöküş Riskiyle Karşı Karşıya!

0
Bu Altcoin %65 Çöküş Riskiyle Karşı Karşıya!

Litecoin fiyatı, olası bir dik düzeltme riskiyle karşı karşıya gibi görünüyor. Daha geniş zaman çerçevesinde ortaya çıkan bu düşüş riskinin gerçekleşmesi ise sonuç olarak %65’e varan bir çöküşü tetikleyebilir. İşte yatırımcıların dikkat etmesi gereken teknik detaylar.

Litecoin fiyatı 1 Nisan ile 12 Haziran arasında hali hazırda ortalama %64 değer kaybederek 128 dolardan 51 dolara kadar düştü. Bu dik düzeltmeyi, önümüzdeki üç ayda LTC’yi %62 oranında artıran bir toparlanma aşaması izledi.

Böylece, Nisan ve Eylül ayları arasında Litecoin fiyat hareketi, grafiklerde bir düşüş devam modeli olan ve ileride daha fazla zarara işaret eden bir ayı bayrağının oluşmasına yol açtı. Bu oluşum adından da anlaşılacağı gibi, desen sadece ‘baş aşağı’ düşüş gösteriyor ve bir direk üzerindeki bir bayrağa benziyor.

Bu senaryoda, %64 düzeltme bayrak direği olurken, daha yüksek yüksekler ve daha yüksek alçaklar şeklindeki %62 toparlanma rallisi bayrağı oluşturdu.

Kurulum, Litecoin fiyatı için ayı eğiliminin devam edeceğini tahmin ediyor. Bu teknik model için hedef, bayrak direğinin yüksekliği ölçülerek ve bayrağın alt kısmından tahmin edilerek elde edilir. 55 dolardan başlayan bir kırılma noktasından başlayarak, LTC’nin 19,74 dolara düşebileceğini ortaya koyuyor. Bununla birlikte, muhafazakar bir hedef 24 dolar olacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere piyasa koşulları, yatırımcıların 41,68 dolara ve altındaki likiditeye dikkat etmesi gerektiğini gösteriyor. Litecoin fiyatı bu seviyenin altına düşerse ve hızlı bir şekilde toparlanırsa, yatırımcılar aşağı yönlü harekete erken bir son vermeyi düşünmelidir.

Litecoin

Öte yandan, Litecoin fiyatı 54,40 ile 74,47 dolar aralığının orta noktası olan 64,43 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu üretirse, bu zayıf bir satış tarafına işaret edecektir. Üstelik bu hareket, boğaların kontrolü ele geçirmesine izin vererek LTC için düşüş tezini geçersiz kılacaktır.

Böyle bir durumda, yatırımcılar Litecoin fiyatının 74,47 dolar seviyesindeki yüksek aralığı yeniden test etmeye çalışmasını bekleyebilirler.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın