Ocak 12, 2022

Bu Altcoin Coinbase Listelemesi Sonrası İlginç Bir Fiyat Hareketi Yaşadı!

Merkezi olmayan bir kredi protokolü, ABD’nin önde gelen kripto borsası Coinbase tarafından yapılan sürpriz bir listelemenin ardından inişli çıkışlı bir fiyat hareketi yaşadı.

Yeni bir blog gönderisinde Coinbase, Ethereum token Goldfinch Protocol’ün (GFI), uygun likidite koşulları karşılandığında Coinbase Pro’da işlem görmeye başlayacağını belirtmişti. Ardından yine borsanın Twitter hesabında yapılan açıklamaya göre altcoin şimdi de şirketin ana perakende ticaret platformu ve mobil uygulamalarında satın alınabilir ve satılabilir hale gelmiş durumda.

Proje, kripto para birimi şeklinde teminat gerektirmeden krediler sağlayarak merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki bir boşluğu dolduruyor. Goldfinch’in web sitesinde platform aşağıdaki gibi tanımlanıyor:

“Dünyadaki borç alan insanların büyük çoğunluğu, kripto ile aşırı teminatlandırma gerekliliğinden dolayı bugün aslında DeFi’den borç alamıyor.

Goldfinch protokolü, bu kripto teminat gereksinimini ortadan kaldırarak tamamen yeni bir borçlu kapasitesi düzeyinin kilidini açıyor.

Kripto para biriminin nihayet küresel borç piyasalarına girmesine izin verecek olan şey de budur.”

Goldfinch protokolü Afrika, Asya ve Orta ve Güney Amerika’da gelişmekte olan pazarlara doğru genişliyor.

Bunların yanı sıra Goldfinch, kısa süre önce risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz liderliğinde 25 milyon dolar topladığı bir finansman turunu da duyurdu.

Yeni GFI tokeni, topluluk yönetimi, stake etme, hibeler ve katılım teşvikleri dahil olmak üzere çeşitli işlevlere hizmet edecek.

Altcoin, dün platformda ilk kez kullanıma açıldığından bu yana vahşi fiyat hareketi yaşadı. GFI, lansman sırasında 26 dolar değerindeydi, ardından hızla 17 dolar seviyesine düştü ve ardından 32,94 dolardaki tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) kadar yükseldi.

O zamandan beri Goldfinch’in fiyatı istikrarlı bir şekilde düşüş trendine geçti ve şu anda ATH’sinden yaklaşık yüzde 60 düşüşle 13,89 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.