Bu Altcoin Coinbase Listelemesi Sonrası İlginç Bir Fiyat Hareketi Yaşadı!

0
Bu Altcoin Coinbase Listelemesi Sonrası İlginç Bir Fiyat Hareketi Yaşadı!

Merkezi olmayan bir kredi protokolü, ABD’nin önde gelen kripto borsası Coinbase tarafından yapılan sürpriz bir listelemenin ardından inişli çıkışlı bir fiyat hareketi yaşadı.

Yeni bir blog gönderisinde Coinbase, Ethereum token Goldfinch Protocol’ün (GFI), uygun likidite koşulları karşılandığında Coinbase Pro’da işlem görmeye başlayacağını belirtmişti. Ardından yine borsanın Twitter hesabında yapılan açıklamaya göre altcoin şimdi de şirketin ana perakende ticaret platformu ve mobil uygulamalarında satın alınabilir ve satılabilir hale gelmiş durumda.

Proje, kripto para birimi şeklinde teminat gerektirmeden krediler sağlayarak merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki bir boşluğu dolduruyor. Goldfinch’in web sitesinde platform aşağıdaki gibi tanımlanıyor:

“Dünyadaki borç alan insanların büyük çoğunluğu, kripto ile aşırı teminatlandırma gerekliliğinden dolayı bugün aslında DeFi’den borç alamıyor.

Goldfinch protokolü, bu kripto teminat gereksinimini ortadan kaldırarak tamamen yeni bir borçlu kapasitesi düzeyinin kilidini açıyor.

Kripto para biriminin nihayet küresel borç piyasalarına girmesine izin verecek olan şey de budur.”

Goldfinch protokolü Afrika, Asya ve Orta ve Güney Amerika’da gelişmekte olan pazarlara doğru genişliyor.

Bunların yanı sıra Goldfinch, kısa süre önce risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz liderliğinde 25 milyon dolar topladığı bir finansman turunu da duyurdu.

Yeni GFI tokeni, topluluk yönetimi, stake etme, hibeler ve katılım teşvikleri dahil olmak üzere çeşitli işlevlere hizmet edecek.

Altcoin, dün platformda ilk kez kullanıma açıldığından bu yana vahşi fiyat hareketi yaşadı. GFI, lansman sırasında 26 dolar değerindeydi, ardından hızla 17 dolar seviyesine düştü ve ardından 32,94 dolardaki tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) kadar yükseldi.

O zamandan beri Goldfinch’in fiyatı istikrarlı bir şekilde düşüş trendine geçti ve şu anda ATH’sinden yaklaşık yüzde 60 düşüşle 13,89 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın