Bu 6 Altcoin’e Dikkat Çekti: Ünlü Milyarder Bunları Satın Alıyor!

  • Milyarder yatırımcı ve kripto destekçisi Mark Cuban, kripto para piyasası ilerleyip yaşam belirtileri göstermeye devam ederken en son altcoin seçimlerini toplulukla paylaştı.

Altcoin Daily ile gerçekleştirdiği yeni bir röportajda, Dallas Mavericks’in sahibi Shark Tank yatırımcısı kanalın sunucuları Aaron ve Austin Arnold’a portföyünde Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) yerel token’ı ApeCoin (APE) dahil olmak üzere yaklaşık yarım düzine düşük piyasa değerli kripto para birimi bulunduğunu belirtiyor.

Cuban’ın portföyündeki altcoin’ler arasında Apecoin’in yanı sıra Klima DAO (KLIMA) da bulunuyor.

Koinfinans.com tarafından bildirildiği üzere, klima DAO, kullanıcıların KLIMA token aracılığıyla karbon piyasasına katılmalarını sağlamak için tasarlanmış bir projedir. Projenin web sitesine göre, bir KLIMA, protokolün hazinesinde kilitli en az bir ton tokenize edilmiş doğrulanmış karbon offset‘iyle destekleniyor.

Cuban, karbon kredisi elde etmeye çalışırken dahil olan karmaşık süreci  anlatarak, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Şu anda, bir KLIMA token satın almak çok daha kolay… onu yakıyorsun, sonra hazineyi mahsup olarak geri alıyorsun… Bunları yakıyorum, yandıktan sonra X ton karbonu mahsup ettim.”

Ayrıca yatırımcının altcoin listesinde, birincil amacı hem geliştiriciler hem de günlük kullanıcılar için çeşitli blok zincirlerinde blok zinciri uygulamalarıyla etkileşimi basitleştirmek olan Blocto (BLT) da bulunuyor.

Blocto’nun yanı sıra Cuban’ın listesinde bulunan bir diğer altcoin ise, geniş bir çapraz zincir platformunda marj ticareti, türevler ve diğer hizmetler sunan merkezi olmayan bir borsa olan Injective Protocol (INJ).

“Hala Injective’ı seviyorum. Ben hala perpetual’ların gerçek bir fırsatı olduğunu düşünüyorum. Bu kolay bir iş değil, ama bir şansları var.”

Cuban ayrıca Alethea Artificial Liquid Intelligence Token (ALI) ile de oldukça yakından ilgileniyor. ALI, zeka seviyesini yükseltmek için eğitilebilen, iNFT olarak adlandırılan akıllı bir NFT’nin benzersiz önerisi ile bilim kurgu görsellerini ve kavramlarını metaverse’e getirmek için tasarlanmıştır.

“Alethea ile yapay zekayı NFT’lere entegre etmeye başlayabilirseniz, çeşitli özelliklere sahip bazı ‘sanal insanlar’ oluşturabilmelisiniz. Bununla biraz eğlenebilir ve alışılmadık kullanımlar bulabilirsiniz.”

Yatırımcı listesindeki son düşük değerli altcoin olarak, kullanıcı verilerini toplamayı ve bunlardan para kazanmayı amaçlayan Ocean Protocol’ü (OCEAN) de yakından takip ettiğini söylüyor.

“OCEAN, verileri paketlemek, satın almak ve yeniden satmak için kullanılıyor. Böylece verileri oluşturan kişiler için sürekli devam eden ödülleri bulunuyor. İstediğim kadar iyi performans göstermediler, ama konsept bu.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.