Bu 4 Faktör, Bitcoin’de Düşüşün Neden Zor Olduğunu Gösteriyor!

Bitcoin’in devam eden yükselişine rağmen, bazı uzmanlar fiyat konusunda endişeli. Örneğin, bir analist, BTC’nin 12.000 doları geçme konusundaki başarısız girişimleri nedeniyle, kripto para biriminin 8.000 dolar veya 9.000 dolara doğru hareket edebileceğini söyledi. Buna rağmen, piyasa da genel anlamda iyimserliğin hakim olduğunu söyleyebiliriz.

Sektördeki bir fon yöneticisi olan Charles Edward’da, şu anda Bitcoin’de düşüşün zor olduğunu düşünenler arasında. Edward, bu beklentisinin arkasındaki nedenleri de paylaştı ve düşüş için bazı temel eğilimlerin bir araya gelmesi gerektiğini söyledi. Biz de haberimizde bu sebeplerden dördünü ana hatlarıyla açıklayacağız.

Rehber İçeriği

1-) Bitcoin Dave Portnoy Tarafından Kabul Ediliyor

Bu hafta Barstool Sports’un kurucusu ve ünlü bir yatırımcı olan Dave Portnoy, Winklevoss Twins’in yardımıyla Bitcoin satın aldı. Analistler, bu hareketi kripto para birimi için yükseliş olarak değerlendirdi. Çünkü Portnoy’in milyonlarca takipçisi artık düzenli olarak BTC’ye maruz kalacak.

Örnek olarak: Winklevoss Twins ile yaptığı Twitter videosu zaten 700.000’den fazla kez görüntülendi. Bitcoin ile ilgili diğer Portnoy paylaşımları da on binlerce kez beğenildi ve yanıtlandı. Bunlar Bitcoin’in benimsenmesi açısında oldukça iyi gelişmeler.

2-) Fed Dijital Dolar Üzerinde Çalışıyor

Bu hafta, Federal Rezerv’in MIT ile işbirliği içinde dijital/kripto dolar araştırması yaptığı ortaya çıktı.

Bunun gerçek bir kripto varlığı haline gelip gelmeyeceği net olmasa da, analistler finansın dijitalleştirilmesinin Bitcoin’in değerini artıracağını söylüyor. BitMEX’ten Arthur Hayes’in açıkladığı gibi, nakit paranın kaldırılması, Bitcoin’in benimsenmesine yol açacaktır.

3-) Tether’in Piyasa Değeri Artıyor

Charles Edwards’a göre, Tether’in piyasa değeri son zamanlarda %26 artarak 10 milyar doları geçti. Onun gibi analistlere göre bu, Bitcoin ve Ethereum piyasalarına sermaye ilgisinin aktığını gösteriyor.

Edwards daha önce, Tether’in piyasa değerinin, 2018 ve 2019 boyunca BTC’nin fiyat hareketiyle güçlü bir şekilde ilişkili olduğunu ve korelasyonun bu yıl biraz azaldığını ortaya koydu.

4-) Bitcoin Arzının Büyük Bir Kısmı Uzun Süredir Hareket Etmiyor

Blockchain verileri, dolaşımdaki Bitcoin arzının büyük bir kısmının bir yıldan fazla bir süredir hareket etmediğini gösteriyor. Örneğin Glassnode, BTC’nin yaklaşık %67’sinin 12 ay veya daha uzun bir süredir farklı bir cüzdana taşınmadığını gösteriyor.

En son BTC arzının bu kadar büyük bir kısmı hareketsiz kaldığında, yüzlerce dolardan 20.000 dolara yükseliş başladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.