Mayıs 7, 2022

Bu 3 Altcoin Toparlanmaya Öncülük Etti: Olumlu Gelişmeler Yaşandı!

Yükselen enflasyon ve faiz oranlarıyla ilgili endişeler nedeniyle kripto para piyasası geçen hafta boyunca tarihin en büyük düşüşlerinden birini yaşadı.

Bütün bunlara rağmen üç popüler kripto para birimi, haklarında manşetlerde yer alan olumlu haberleri takiben hafta boyunca ilk 50 kripto para biriminden büyük ölçüde daha iyi performans gösterdi. Tron (TRX), Monero (XMR) ve Algorand (ALGO) son 24 saat içinde kayda değer oranlarda değer kazanarak bir kripto çöküşünü atlatmış oldu.

Kripto piyasasındaki kayıplar iki haftalık bir düşüşten sonra dengelenmiş gibi görünse de, TRX, XMR ve ALGO büyük token’ler arasında yaşanan toparlanmaya öncülük ediyor. Bu 3 altcoin’in tersine, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ise sırasıyla %0,6 ve %1,3 düşüşle işlem görüyor.

ALGO yaklaşık yüzde 15’lik artış yaşadı

Popüler akıllı sözleşme platformu Algorand‘ın yerel token’ı olan ALGO, son 24 saat içinde en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biriydi. Token yaklaşık yüzde 15’lik bir artışla haftanın en yüksek seviyelerine ulaştı.

ALGO’nun arkasındaki yükseliş ivmesinin, blockchain’in Katar’daki 2022 FIFA Dünya Kupası’nın resmi ortağı haline gelmesini sağlayan stratejik ortaklıktan kaynaklandığı düşünülüyor. KoinFinans tarafından bildirilen haber, token’ın 0.77’de zirveye ulaştığı üç günlük bir ralliyi ateşledi.

[irp posts=”54058″ name=”FIFA Ortaklığının Ardından Popüler Altcoin’in Fiyatı Fırladı!”]

Algorand sponsorluk ve teknik ortaklık anlaşması kapsamında FIFA için bir resmi blockchain destekli cüzdanı sağlayacak. Algorand, FIFA’nın “dijital varlık stratejisini daha da genişletmesine” yardımcı olacak ve Algorand, FIFA aracılığıyla tanıtım, reklam ve medya bilinirliği için fırsatlara sahip olacak. Buna karşılık ALGO, futbol grubuna dijital varlıkların geliştirilmesinde yardımcı olacak.

Blok zincirinin, medyaya maruz kalmasını sağlayacak ve benimsenmesini arttıracak FIFA anlaşması aracılığıyla popülerliğinde büyük bir artış elde etmesi bekleniyor.

madencilik

TRX son 7 günde yüzde 30’un üzerinde arttı

Tron blok zincirindeki yerel kripto para birimi olan TRX, platformun kurucusu Justin Sun’ın son duyuruları ve 10 milyar dolarlık bir rezervle desteklenecek olan yeni bir Tron tabanlı stabilcoin olan USDD’nin piyasaya sürülmesi son kripto piyasası çöküşü sırasında TRX tokeninin yükselmesine yardımcı oldu.

TRON DAO Reserve‘in rezervini desteklemek için açık piyasadan yaklaşık 39 milyon dolarlık TRX satın aldığı haberleri token’ın fiyatında son 24 saatte yüzde 7’nin üzerinde bir artış sağladı. TRX şu anda 0.086 dolardan işlem görüyor.

USDD şu anda piyasadaki diğer herhangi bir stabilcoin’in çok ötesinde, yatırımcılarına yüzde 30’luk çarpıcı bir yıllık gelir sağlıyor. USDD’ye maruz kalmak için gerekli olduğundan, stablecoin’in artan çekiciliği göz önüne alındığında TRX’in bundan olumlu etkileniyor. Bütün bu gelişmelerin bir sonucu olarak TRX bu hafta yüzde 30’dan fazla kazanç sağlayarak kripto pazarının geri kalanından daha iyi performans gösterdi.

XMR fiyatları madencilik yükseltmesi haberlerine olumlu yanıt verdi

En büyük gizlilik kripto para birimi olan Monero (XMR), gün içerisinde yüzde 7’nin üzerinde bir artışla 223 dolara kadar yükseldi. Token, Nisan ayı zirvelerinden önemli ölçüde düşse de, artan madencilik güvenliği potansiyeli ile bu hafta canlandı.

Önümüzdeki 30 gün içinde blok zinciri, madencilik ücretlerini sınırlamak için bir kuyruk emisyonu yükseltmesi uygulayacak. Ayrıca, çıkarılan her blok için en az 0,6 XMR’lik bir madencilik ödemesini garanti edecek.

XMR fiyatları madencilik yükseltmesi haberlerine olumlu yanıt verdi, ancak piyasadaki düşüş trendine yenik düşen altcoin 209 dolara kadar geriledi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.