Haziran 6, 2022

BTC’de Mega Balina Birikimi Zirveye Ulaştı, Fiyat İçin Ne İfade Ediyor?

Piyasada sürpriz bir toparlanın başanmasıyla birlikte dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 30.000 doların üzerinde başarılı bir haftalık kapanış gerçekleştirmeyi başardı. Bu, Bitcoin’in son on haftadaki ilk pozitif kapanışıydı.

Yazım saati itibariyle, Bitcoin yaklaşık yüzde 6’lık bir artışla 31.427 dolarlık bir fiyat ve 598 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile işlem görüyor. On-chain veri sağlayıcısı Santiment, bu gelişmeler ışığında Bitcoin’in toplam balina varlıklarının da bir ayın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtiyor. Popüler platform bunun BTC fiyatı için umut verici bir gelişme olabileceğini belirtiyor.

“Bazı borsa adreslerini de içeren Bitcoin mega balina adresleri, son bir yıl içindeki en büyük BTC arzına ulaşmış durumda. Alfa için genellikle ellerinde 100 ila 10.000 BTC bulunan adresleri analiz ederiz, ancak bu üst düzey adreslerden gelen birikim hala umut verici bir işaret olabilir.”

btc fiyatı

Bitcoin Fiyat Artışı Sürecek mi?

Geçen hafta, Bitcoin boğaları ve ayıları arasında yoğun bir savaş yaşandı ve bunun sonucu olarak, BTC fiyatı 30.000 doların civarındaki dar bir aralıkta dalgalanmaya devam etti. Fairlead Strategies’in kurucu ortağı Katie Stockton, BTC fiyatına yönelik yorumda bulundu ve geçtiğimiz Cuma günü müşterileriyle paylaştığı bir notta şunları söyledi:

“Bitcoin, kısa vadeli momentumun iyileşmesi nedeniyle son haftalarda istikrar kazandı. Tom DeMark’ın TD Sequential modeli tarafından kısa vadeli bir karşı trend satın alma sinyali kaydedildi ve bu, daha belirgin bir aşırı satım sıçraması gerçekleşmesi olasılığını artırdı. 50 günlük hareketli ortalamadan direnç bekliyoruz.”

Bitcoin, ABD hisse senedi piyasasındaki ivmeyi güçlü bir şekilde takip ediyor. Bununla birlikte kripto piyasası, küresel ekonomik tablodaki önemli belirsizlik nedeniyle baskı altında.

Bu belirsizlik yatırımcıları umutsuzluğa sürekledi ve hatta geçen ay, madencilerin bir kısmı, operasyon maliyetlerini karşılamak için Bitcoin’lerini bu düşük seviyelerde bile satmaya başladı. Bu satış hamlesi büyük madencilik şirketlerinin yanı sıra küçük madenciler tarafından da gerçekleştirildi.

Küçük ölçekli bir Bitcoin madencilik şirketi olan Cathedra Bitcoin Inc., madencilik operasyonunu devam ettirmek için neredeyse tüm varlıklarını tasfiye etmek zorunda kaldı. Cathedra CEO’su AJ Scalia konuyla ilgili şunları söyledi:

“Cathedra’nın uzun süreli bir ekonomik gerilemeye dayanacak şekilde iyi bir şekilde konumlandırılmasını sağlamak için son birkaç haftayı bilançomuzu ve operasyonlarımızı yeniden yapılandırmak için harcadık.”

Pek çok ekonomist, önümüzdeki 12-18 ay içinde Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük bir ekonomik gerileme öngörüyor. Uzmanlar da bu durumun bir sonucu olarak BTC fiyatının 25.000 doların altına ve hatta çok daha ağır bir şekilde düşme ihtimalinin varlığından bahsediyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.