Brian Kelly, CFTC’nin Ethereum Açıklamasını Değerlendirdi

Dijital paralara odaklı yatırım yönetimi şirketi BK Capital Management’ın CEO’su ve CNBC’nin kripto yorumcusu Brian Kelly, Ethereum’un bir emtia olmasının pazar için “büyük” bir kazanç olduğunu ve BTC borsasında işlem gören fonların (ETF’ler) gerilemesini engellediğini söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), en son bitcoin ETF başvurusunu reddederek haftanın başlarında kripto pazarlarına bir engel koyarken, Kelly gelişme hakkında daha az endişe duyduğunu söylüyor. Kelly Bitcoin ticaretinin büyük bir çoğunluğun ABD dışındaki ülkelerde yapıldığını ve ABD’nin önemli pazar olma özelliğini yavaş yavaş kaybettiğini düşünüyor. Fidelity ve TD Ameritrade’in kripto para pazarına girmesini önemli olarak niteleyen Kelly, Bitcoin ETF’sinin şu an çok önemli olduğunu düşünmediğini belirtti.

Buna ek olarak geçtiğimiz günlerde CFTC Başkanı’nın Ethereum hakkında yaptığı açıklamayla ilgili bir haber paylaşmıştık. CFTC Başkanı Ethereum’un bir emtia olduğunu vurgulayıp, yakında Ethereum türev ürünleri görülebileceğini resmen birinci ağızdan açıklamıştı. Kelly’e göre bu daha önemli bir olay.

Kelly, bunlara ek olarak CFTC’nin açıklamasının büyük yatırımcıların sahip olduğu önemli bir endişeyi doğrudan ele aldığını ve kurumlar için bir kapı açtığını ekledi. Kelly:

“Hepsinin endişelendiği en büyük şey, yasaklanma durumu. CFTC şimdi ‘Yasaklamayacağız, düzenleyeceğiz’ diyor. Bu durumda Ethereum, Bitcoin ve diğer tüm akıllı sözleşme platformları dijital ekonomide emtia haline geldi. Ve bence bu çok büyük. Piyasanın bunu atladığını düşünüyorum.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.