Kasım 30, 2022

Brezilya’dan Sektör için Kritik Bitcoin Duyurusu Geldi!

Kripto para piyasası bir süredir ayılara teslim olmuş olsa da ekosistem için olumlu haberler gelmeye devam ediyor. Birçok ülke Bitcoin başta olmak üzere kripto varlıkları düzenlemek için çözümler arıyor. Brezilya ise yakın zamanda oldukça olumlu bir duyuru yaptı. İşte duyurunun detayları.

Basında yer alan haberlere göre Brezilya Temsilciler Meclisi, kripto varlıkları düzenleyen bir tasarıyı onayladı. Söz konusu tasarı daha önce Senato’dan olumlu bir yorum almıştı. Ancak, Temsilciler Meclisi Nisan ayından bu yana aynı konuda sessiz kaldı.

Tasarının onaylanması için Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro’nun onayına ihtiyaç var. Ancak Bolsonaro’nun bu imzayı atmak için kısıtlı bir süredir var. Çünkü görev süresi 31 Aralık 2022’de dolacak.

Bu onay sayesinde Bitcoin ve diğer kripto varlıkların ödemelerde kullanılabilecek değere sahip bir varlık olarak tanınacağı gelen haberler arasında.

Uzun zamandır beklenen bu kripto tasarısının aynı zamanda kripto hizmet sağlayıcılarını da tanımlaması bekleniyor. Bu şekilde hükümet, vatandaşlarını kara para aklama ve kripto ile ilgili dolandırıcılıklara karşı koruyabilecek.

Tasarıyı onaylamanın yanı sıra, yürütme organının piyasayı izleyecek hükümet organlarını da seçmesi bekleniyor. Bitcoin ve ödemeler için kullanılan diğer varlıklarla ilgili olarak Brezilya Merkez Bankası’nın [BCB] sorumluluk alması bekleniyor.

Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, piyasanın faaliyetlerini denetleyen düzenleyici kurum olabilir. Federal Vergi Dairesi ile birlikte yukarıda bahsedilen devlet kurumlarının, mevzuatın formüle edilmesinde merkezi hükümete yardımcı olacağı gelen haberler arasında.

Brezilya’nın Hamlesi Bitcoin ve Kripto Varlıklar için Önemli

Yakın tarihli bir habere göre 216 milyonluk nüfusun 16 milyonu kripto varlığa sahip. Söz konusu istatistikler ise son iki yılda iyi bir gelişme kaydetti. Örneğin, 2020 yılında ülkedeki kripto sahipliği %4,9 seviyesindeydi. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu oran 2021’de %7,8’e yükseldi.

Bu artışlara istinaden ülkede kripto endüstrisinin geliştiği yorumunu yapmak yanlış olmayacaktır. Bu gelişmenin sürmesi beklentiler dahilinde. Bu nedenle, kolaylık ve işlemler için uygun bir düzenleyici çerçeve kritik.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.