Brezilya’da Vergi Reformu ve Kripto Para Düzenlemesi

0

Brezilya Ticaret Yetkilisi: Vergi Reformu Kripto Üzerinden Vergi Kaçakçılığına Yol Açabilir

Brezilya’nın büyük bir ticaret birliği başkanı olan São Paulo Devlet Sanayicileri Federasyonu (FIESP), Brezilyalıların vergiden kaçmak için kripto kullanmaya başlayabileceklerini söyledi.

FIESP başkanı Paulo Skaf, Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro’nun yakın tarihli vergi reformu teklifine ilişkin endişesini dile getirdiğini belirtti. Yeni vergi sisteminin vatandaşları vergi kaçakçılığı Bitcoin (BTC) gibi kripto kullanmaya zorlayabileceği uyarısında bulundu.

Yerel gazete Folha de São Paulo ile yakın tarihli bir röportajda Skaf, yaklaşmakta olan vergi reformunu eleştirerek, vergiden kaçınmak ve çeşitli sektörlerde olanaksız durumlara yol açacak bir hata olacağını söyledi. Skaf:

“Bu reform doğal olarak kripto para birimleri gibi diğer ödeme şekillerine geçişe yol açacaktır. Bu haksızlığa sebep olacak: kripto para biriminde işlem yapanlar ödeme yapmazlar ve gerçek anlamda işlem yapanlar para öderler. ” 

Hükümet Vergi Sistemini Basitleştirmek İstiyor

Bolsonaro kısa bir süre önce hükümetin, mevcut bir dizi vergiyi tek bir vergide birleştirerek federal vergileri basitleştirmek istediğini söyledi. Rio Times gazetesinde, Ağustos ayında hükümetin beş tüketim vergisini %15 oranında tek bir federal vergi olarak birleştirmeyi planlamasıyla gelir vergisi değişikliklerinin teklif edilmesi bekleniyor.

Son zamanlarda, Brezilya Federal Gelir Dairesi, kripto para birimi borsalarının vergi sahtekarlığını belirlemek için kullanıcıların işlem verilerini toplamasını ve raporlamasını gerektiren yeni kurallar yayınladı. 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın