Ana Sayfa Koinler Ethereum (ETH) Borsalardaki Ethereum Miktarı 2 Yılın En Düşük Seviyesinde! ETH Fiyatını Neler Bekliyor?

Borsalardaki Ethereum Miktarı 2 Yılın En Düşük Seviyesinde! ETH Fiyatını Neler Bekliyor?

0

Merkezi kripto borsalarında tutulan Ethereum miktarı, 2 yılın en düşük seviyesi olan 12.447.941 ETH’ye ulaştı. Bu veri, Glassnode ekibi tarafından, aşağıdaki grafik eşliğinde paylaşıldı.

Yukarıdaki grafikten, kripto borsalarındaki Ethereum bakiyelerinin, eğilim tersine dönmeden ve ETH’nin borsalardan çıkmaya devam etmeden önce Mayıs ayında kısa bir artış yaşadığı görülebilir. Söz konusu artış, Ethereum’u 23 Mayıs’ta 1.728 dolar ile yeni bir düşük seviyeye ulaştıran geçen ay ki kripto piyasası satışlarıyla ilişkilendirilebilir. Satış, Tesla’nın Bitcoin’lerini satacağı ve Çin’in 2018’deki BTC madenciliği ve kripto ticareti yasağını yineleyeceği spekülasyonlarına bağlandı.

Bu doğrultuda, Ethereum yatırımcılarının ETH’lerini satış için kripto borsalarına gönderme dürtüsünü bastırdığı anlamı çıkarılabilir.

Bunların yanında, Ethereum bugün erken saatlerde 2.800 dolar direnç seviyesinde reddedildikten sonra şu an 2.600 dolar fiyat alanında işlem görüyor. Diğer tüm altcoin’lerde olduğu gibi ETH’nin de kripto pazarındaki kaderinin Bitcoin’e bağlı olduğu düşünülebilir. Şu anda BTC, Çin’de Weibo’daki Bitcoin ile ilgili sosyal medya hesaplarına yönelik yeni bir baskı haberinin ortasında 36 bin dolar’lık destek alanını geri almak için mücadele ediyor.

Bu nedenle BTC, haftalık kapanışa kadar daha fazla kayıp yaşayabilir. Sonuç olarak, tekrar düşmeye başlarsa, Ethereum dahil tüm kripto piyasası BTC’yi takip edecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın