Şubat 3, 2020

Borsalarda Önemli XRP Hareketliliği

Önde gelen kripto para birimilerinden XRP, bugün sabah saatlerinde dikkat çekici bir hareketlilik yaşadı.

Blockchain’de ki büyük hareketleri takip eden Whale Alert hesabının aktardığı bilgilere göre, ilk olarak Bithumb kripto para borsasından 7.3 milyon dolar değerinde XRP çıktı. Bu olayın üzerinden çok geçmeden bir XRP balinası 68 milyon adetten fazla XRP’yi bilinmeyen bir cüzdandan Bybit kripto para borsasına aktardı. Transferlerin büyüklüğü sebebi ile, gelişmeler kripto para topluluğunun dikkatini çekti.

Tam bu sırada XRP fiyati %5 civarında bir artış elde etti. Fiyat artışının bu yapılan transferlerle ilgili olduğu düşünülüyor çünkü fiyatı tetikleyecek başka bir gelişme yaşanmadı.

Genellikle bunun gibi, bilinmeyen cüzdandan bir kripto para borsasına yapılan yüklü transfer işlemleri satışla sonuçlanıyor. Bu kadar büyük miktarda XRP transferi yapılmış olmasına rağmen fiyatta yüzde 5 civarında bir artış yaşanması oldukça dikkat çekici. Bu sebeple söz konusu balinanın henüz satış yapmadığı düşünülüyor. Eğer satış işlemi gerçekleşirse fiyatın daha fazla yükselmesi bekleniyor.

XRP, yazının kaleme alındığı saat itibariyle yaklaşık olarak 0.25 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.