Boris Schlossberg: Altın, Gerçek Bitcoindir

BK Varlık Yönetimi’nin genel müdürü Boris Schlossberg, altının yaklaşık dokuz yılın en yüksek seviyesine yükselmesi hakkında yorum yaparken altın için “gerçek bitcoin”dir dedi.

Schlossberg’in yorumlarını, CNBC’nin “Trading Nation” isimli programında dile getirdi. Schlossberg’in, mali genişlemeyi körükleyen küresel merkez bankaları üzerindeki uyaranın, ekonomiye girip enflasyonu artıracağını söyledi:

“Sanırım altın gerçek bitcoin. Sonuç olarak bence piyasa, enflasyonun kendini toparlamaya başladığına dair üstü kapalı bahisler alıyor ve bence piyasanın böyle düşünmesinin gerçekten iyi bir nedeni var.”

Bazı analistlere göre ABD doları güç kaybediyor ve eğer Federal Rezerv piyasaya likidite enjekte etmeye devam ederse güç kaybetmeye devam edecek. Zayıf dolar, altın ve gümüş gibi emtialara fayda sağlar. Bunun yanında dolar, binlerce yıldır güvenli bir sığınak olarak değerlendiriliyor.

Bunun yanında Bitcoin genellikle “altın 2.0” olarak görülüyor, çünkü değerli metalin en iyi özelliklerinden bazılarına sahip, bununla birlikte Bitcoin, altının bazı eksikliklerini artıran dijital bir para birimidir. Yine de, önde gelen kripto para birimi, Fed’in piyasaya likidite enjekte etmesine rağmen, Mayıs ayından bu yana 9.000 ila 10.000 dolar arasında işlem görüyor.

Ayrıca Schlossberg, merkez bankaları için “hala oranları çok, çok düşük tutmak zorunda kalacaklar” şeklinde bir açıklama yaptı çünkü ona göre hedefleri “ivmeyi korumak, mümkün olduğunca genişlemeyi sürdürmek”. Teorik olarak, bu da BTC’ye fayda sağlamalıdır, ancak kripto para birimi mevcut aralığından çıkmak için mücadele ettiği ve çokta bir değişim yaşamadığı görülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.