Boğalar vs Ayılar: Bitcoin Savaşının Kazananı Kim Olacak? Analist Açıkladı!

0
Boğalar vs Ayılar: Bitcoin Savaşının Kazananı Kim Olacak? Analist Açıkladı!

Yakından izlenen bir kripto stratejisti ve trader’ı, bir Bitcoin rallisinin ufakta olduğunu söylüyor. Bunun nedeni ise ivmenin BTC boğalarının tarafına doğru ilerlediğine inanması.

Pentoshi takma adıyla tanınan analist, 546.900 Twitter takipçisine ayıların Bitcoin fiyatını düşürmek için çok çaba sarf ettiğini ancak istenen sonucu alamadığını söyledi.

Kripto stratejisti, tahminiyle birlikte küçük fiyat değişimlerine rağmen son derece yüksek ticaret hacmi olduğunu gösteren ters çevrilmiş bir Bitcoin grafiği de paylaştı.

“Neden böyle oluyor? Neden yüksek seviyelerde bu kadar çok hacim var? Bir sürü coin, çok yüksek bir çabayla el değiştiriyor. Ancak satıcılar bu fiyattan ödüllendiriliyor mu? Pek öyle görünmüyor.”

Strateji uzmanına göre, yüksek satış baskısına rağmen ayıların Bitcoin değerini düşürememesi, momentumun boğalar lehine kaymak üzere olduğunu gösteriyor.

“Piyasalar bir sarkaç gibidir. İvme sallanır ve sonra durduğu bir an vardır. Mesele bu. Oldukça sık böyle olur. Geçici de olsa. Sonunda bir taraf çok agresifleştiğinde ancak sonuç vermediğinde, sarkaç diğer yöne sallanır.”

Pentoshi, BTC 31.000 dolarlık direnci desteğe çevirmesiyle Bitcoin’in daha fazla yükseliş ivmesi kazanabileceğini düşünüyor.

“BTC için, EĞER bu 31 bin alanı desteğe çevrilirse 34 bin seviyesine sıkıştırma (squeeze ) yaşayabileceğimizi düşünüyorum. Şimdilik, işlem yapmak için bu benim önyargı noktam.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın