Mayıs 15, 2022

Boğalar vs Ayılar: Bitcoin Savaşının Kazananı Kim Olacak? Analist Açıkladı!

Yakından izlenen bir kripto stratejisti ve trader’ı, bir Bitcoin rallisinin ufakta olduğunu söylüyor. Bunun nedeni ise ivmenin BTC boğalarının tarafına doğru ilerlediğine inanması.

Pentoshi takma adıyla tanınan analist, 546.900 Twitter takipçisine ayıların Bitcoin fiyatını düşürmek için çok çaba sarf ettiğini ancak istenen sonucu alamadığını söyledi.

Kripto stratejisti, tahminiyle birlikte küçük fiyat değişimlerine rağmen son derece yüksek ticaret hacmi olduğunu gösteren ters çevrilmiş bir Bitcoin grafiği de paylaştı.

“Neden böyle oluyor? Neden yüksek seviyelerde bu kadar çok hacim var? Bir sürü coin, çok yüksek bir çabayla el değiştiriyor. Ancak satıcılar bu fiyattan ödüllendiriliyor mu? Pek öyle görünmüyor.”

Strateji uzmanına göre, yüksek satış baskısına rağmen ayıların Bitcoin değerini düşürememesi, momentumun boğalar lehine kaymak üzere olduğunu gösteriyor.

“Piyasalar bir sarkaç gibidir. İvme sallanır ve sonra durduğu bir an vardır. Mesele bu. Oldukça sık böyle olur. Geçici de olsa. Sonunda bir taraf çok agresifleştiğinde ancak sonuç vermediğinde, sarkaç diğer yöne sallanır.”

Pentoshi, BTC 31.000 dolarlık direnci desteğe çevirmesiyle Bitcoin’in daha fazla yükseliş ivmesi kazanabileceğini düşünüyor.

“BTC için, EĞER bu 31 bin alanı desteğe çevrilirse 34 bin seviyesine sıkıştırma (squeeze ) yaşayabileceğimizi düşünüyorum. Şimdilik, işlem yapmak için bu benim önyargı noktam.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.