Blue Hill, Madencilik Sektöründe Blockchain Kullanılacak

0

Gerçek bir madencilik projesi, değerli metal ve doğal kaynaklar ile zengin toprak potansiyelini en üst düzey seviyede yönetmek için Blockchain teknolojisi kullanmayı planlamakta.

Blue Hill Mining, projesinin Moğolistan’da istisnai bir yere dayandığını belirtiyor. Bu alanda sekiz yıllık bir jeolojik araştırmadan sonra, yüzey alanının yüzde 10’una yönelik araştırmalar’a göre, büyük miktarda bakır, nikel, ve altın rezervinin olduğu belirtildi. Bu arazi, Asya’daki en büyük bakır rezervlerinden birine sahip olduğu tahmin ediliyor ve neredeyse Lichtenstein şehiri kadar büyüklükte.

Bu süreçte alıcılar için Blue Hill Mining’e açılan yeni bir kapı olan Blue Hill Vakfı aracılığıyla bir güvenlik süreci başlattığını bildirmekte. Blue Hill Mining, madenin direk yüzde 30’uyla bağlantılı ve madencilik şirketlerini, işleyenleri, lojistik organizasyonları ve çokuluslu şirketleri bir arada toplamak için tasarlanmış bir platformdur. Bu platformun amacı her birinin teklif vermesini sağlayarak sektöre şeffaflık getireceği ve aynı zamanda bu teklifleri bir araya getirerek yüksek ücret talep eden aracılarıda ortadan kaldıracağını belirtmekte.

Blue Hill Mining, elektrikli taşıt ve akıllı telefon üreticilerinin, özellikle ürünlerinin yapımında kullanılacak olan malzemeleri elde etmek için kullandıkları doğal kaynakları elde ederken milyonlarca dolar tasarruf etme potansiyeline sahip oldukları bu blok zinciriyle çalışan projeden yararlanmaya hazır olduklarını belirtmekte.

Etik ve Şeffaf

Blue Hill Mining, proje boyunca blockchain teknolojisi kullanmayı planlamakta ve üretim sürecinin her aşamasının şeffaf veriler sunacağını belirtti. Bu sistem, hamdemlerin nerede yatılı olduklarını ve nasıl taşındıklarını göstererek şirketlerin sertifikalı, etik kaynaklı hammaddeler satın almalarını sağlayacak. Kobalt madenciliğinin çalışma koşullarıyla ilgili edişeler arasında, proje yaklaşımın ürünlerinin bileşenlerinin nasıl elde edildiğini göstermek için şirketlere yardımcı olacağını beklemekte.

Şirket Gelişimi

Sekiz yıllık bir teknik araştırma süresi sona erdiğinde, Blue Hill Mining yıl sonuna kadar İsviçre Mali Piyasa Denetleme Kurumu altında tam lisans hakkını almak istiyor. Bu blockchain tabanlı platform madencilik şirketleri, bankalar, çokuluslu ülkeler ve lojistik firmalarını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu platformun BHM koin’i 202’nin başlarında kripto para borsalarında listelenmesi planlanmakta. 2020 yılının sonlarına doğru, Blue Hill Mining platformunun “blockchain teknolojisini tamamen etkili bir şekilde kullanıma geçirmeyi” planlıyor böylece kuruluşların ihtiyaç duydukları hammaddeleri piyasa fiyatından daha düşük fiyatlar ile etik olarak temin etmelerine olanak sağlamasını ummaktadır.

Şirket, kurucularının madencilik sektöründe 152 yıldan, bankacılık sektöründe 46 yıldan fazla tecrübeye sahip oldukları belirtilmekte.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın