Bloomberg’ın Analizine Göre Bitcoin Muhtemelen 1,500 Dolar Seviyelerine Geriliyecek

Bitcoin fiyatı, daha zorlu günler bekliyor olabilir. Bloomberg’deki bir analizci, muhtemelen 1.500 $’a varan bir gerileme beklediğini bildiriyor.

Bitcoin, son bir kaç gündür kripto para piyasasının etkilerinden yükselmiş olmasına rağmen, bitcoin kripto piyasası için genel olarak zor bir Kasım ayı geçirdi. Şimdi Aralık ayında, yine bir yükseliş görmekteyken bugün yine satışların başladığı görülüyor. Bu satışlar Bitcoin’in değerinde yaklaşık 200 dolar değerinde gerilemeye sebep oldu gün itibariyle 3,900 dolardan 3,739 dolara kadar fiyat düştü.

BTC/USD Bitstamp

Bloomberg teknik analisti olan Mike McGlone bugün yayınladığı haberde, Bitcoin şuan da sert düşüş desteğinde sıkıştığını belirtti.

Bir grafik göstergesine göre, BTC Temmuz ayından beri zirvedeydi. Gösterge yüksekse, yüksek seviyede düşüş eğilimi sinyali vermekte. McGlone, bitcoin için 1,500 dolarlık bir fiyat düşüş hedefi tahmin ettiğini vurguladı. Bu fiyata ulaşması için, şu anki oranından yüzde 60 daha düşmesi anlamına gelmekte bu demek oluyor ki geçen sene yılın bu zamanlarında, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 81 lik düşüş sergilemişti yine böyle bir durumla karşılaşılacağını düşünmekte.

Bloomberg haberinde ayrıca, son zamanlarda SEC’in ICO’lar üzerindeki durması ve komisyonun Bitcoin ETF işlemini onaylama konusundaki kararsızlığından bahsetmekte.

McGlone, sağlam bir fiyat tabanı belirlemek için kripto para birim varlıklarına duyulan ihtiyacın artmasını belirtmekte. Ama maalesef şuan’da bu duruma uzak olduğumuzu söyledi.

Farklı kripto para uzmanları, Bitcoin’in düşüşünün 1.500 $’dan daha yüksek seviyelerde olmasını beklemekte. Geçen ay CCN verdiği röportajda Antony Pompliano’nun Bitcoin için hakkındaki düşüncelerinde bildirmişti.

Kaynak: CCN

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.