Bloomberg: WhatsApp Kullanıcıları İçin Kripto Ödeme Ağı Servisi Kurmaya Hazırlanıyor

0

Facebook’un mobil mesajlaşma servisi olan WhatsApp kullanıcıları için kripto para birimi oluşturmaya başladığını bildirdi.

Bloomberg, Facebook’un bir kararlılıkla çalıştığını bildiriyor. Facebook kripto varlıklar üzerinde bir strateji üzerinde çalıştığı yani sabit bir ödeme sisteminin üzerinde çalıştığını fakat bu çalışmanın yakında zamanda piyasaya sürülmeyeceğini de belirtti.

Facebook hint havale pazarını dikkate alıyor ve Dünya Bankası verilerine göre, ülke 2017 yılında yaklaşık 70 milyar dolar, GSYİH’sının yüzde 2.8’ini elinde barındırmakta.

WhatsApp, ülkede 200 milyondan fazla kullanıcı ile Hindistan’da yaygın popülerliğe sahip bir mobil uygulamadır. Kırsal Hindistan’daki kullanıcı sayısı, bölgedeki veri ve internet maliyetleri düştüğü için geçen yıl iki katı artış göstermiş oldu.

Facebook kripto para reklamları konusunda geçen seneye göre önemli bir ölçüde değişti. Ocak 2018’de, sosyal medya ağı “yanıltıcı veya aldatcısı tanıtım uygulamarıyla sıklıkla ilişkilendirilen finansal hizmetleri teşvik eden reklamları” önem bir açıdan yasakladığı bir kripto para yasağı getirdi.

Mayıs ayında, Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’ın yöneticisi David Marcus, Facebook’ta bir blockchain ekibi oluşturduğunu bildirdi. Marcus aynı zamanda San Francisco merkezli kripto para ve cüzdan hizmeti sağlayan Coinbase’de bir yönetim kurulu üyesidir.

Marcus ayrıca şunlarıda dile getirdi: “Facebook’ta blockchain en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğimizi anlamak için küçük bir grup kurduk.” Facebook, Haziran ayı sonunda kripto para reklamları yasağını kaldırdığını duyururken, İlk para tekliflerinin reklamını yasakladı.(ICO)

Marcus, Ağustos ayında çıkar çatışmasından kaçınmak için Coinbase’deki yönetim kurulundan istifa etti. “Blockchain etrafında Facebook’ta kurduğum yeni grup için istifa etmemin en uygun bir karar olduğuna karar verdim” dedi.

Kaynak: Cointelegraph

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın