Bloomberg: WhatsApp Kullanıcıları İçin Kripto Ödeme Ağı Servisi Kurmaya Hazırlanıyor

Facebook’un mobil mesajlaşma servisi olan WhatsApp kullanıcıları için kripto para birimi oluşturmaya başladığını bildirdi.

Bloomberg, Facebook’un bir kararlılıkla çalıştığını bildiriyor. Facebook kripto varlıklar üzerinde bir strateji üzerinde çalıştığı yani sabit bir ödeme sisteminin üzerinde çalıştığını fakat bu çalışmanın yakında zamanda piyasaya sürülmeyeceğini de belirtti.

Facebook hint havale pazarını dikkate alıyor ve Dünya Bankası verilerine göre, ülke 2017 yılında yaklaşık 70 milyar dolar, GSYİH’sının yüzde 2.8’ini elinde barındırmakta.

WhatsApp, ülkede 200 milyondan fazla kullanıcı ile Hindistan’da yaygın popülerliğe sahip bir mobil uygulamadır. Kırsal Hindistan’daki kullanıcı sayısı, bölgedeki veri ve internet maliyetleri düştüğü için geçen yıl iki katı artış göstermiş oldu.

Facebook kripto para reklamları konusunda geçen seneye göre önemli bir ölçüde değişti. Ocak 2018’de, sosyal medya ağı “yanıltıcı veya aldatcısı tanıtım uygulamarıyla sıklıkla ilişkilendirilen finansal hizmetleri teşvik eden reklamları” önem bir açıdan yasakladığı bir kripto para yasağı getirdi.

Mayıs ayında, Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’ın yöneticisi David Marcus, Facebook’ta bir blockchain ekibi oluşturduğunu bildirdi. Marcus aynı zamanda San Francisco merkezli kripto para ve cüzdan hizmeti sağlayan Coinbase’de bir yönetim kurulu üyesidir.

Marcus ayrıca şunlarıda dile getirdi: “Facebook’ta blockchain en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğimizi anlamak için küçük bir grup kurduk.” Facebook, Haziran ayı sonunda kripto para reklamları yasağını kaldırdığını duyururken, İlk para tekliflerinin reklamını yasakladı.(ICO)

Marcus, Ağustos ayında çıkar çatışmasından kaçınmak için Coinbase’deki yönetim kurulundan istifa etti. “Blockchain etrafında Facebook’ta kurduğum yeni grup için istifa etmemin en uygun bir karar olduğuna karar verdim” dedi.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.