Bloomberg Terminal, Bitcoin ve Ethereum’un Ardından Bu Altcoin İçin Endeks Ekledi!

0

Solana, Bitcoin ve Ethereum‘un izinden giderek Bloomberg terminal tarafından izlenen üçüncü kripto para birimi oldu.

Galaxy Digital şirketinin Avrupa sorumlusu Tim Grant, “Bloomberg Galaxy Solana Endeksi” başlıklı fiyat takipçisinin Pazartesi günü terminalde “Solana için ilk kurumsal sınıf fiyatlandırma kaynağı” olarak yayına girdiğini yazdı. Bloomberg verdiği bu destekle, kripto veri ürünlerine Solana ile yeni bir endeks daha ekledi. Böylece SOL, Bloomberg-Galaxy tarafından geliştirilen bağımsız bir endekse sahip üçüncü kripto oldu.

CoinMarketCap verilerine göre Solana, piyasa değeri açısından Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin’in ardından dördüncü en büyük kripto para birimidir. Söz konusu gelişme, Solana’nın şu ana kadar yaklaşık %1300 kazandığı destansı bir yılın ortasında geldi ve bu kazanımların çoğu yalnızca son birkaç ayda gerçekleşti.

Bloomberg terminal, hisse senedi fiyatları, değerler ve diğer finansal bilgiler hakkında gerçek zamanlı finansal veriler sağlayan bir bilgi hizmetine bağlı, yüksek güçlü bir kişisel bilgisayar sistemidir. Bloomberg terminali bilgiye ulaşım aracı olarak nitelendirmek yanlış olmaz.

Solana, akıllı sözleşmeler için bir gün Ethereum’u  geçebileceğine inananlar arasında popüler bir coin haline geldi. Kripto para birimi, kitlesel benimsenme potansiyeli nedeniyle sık sık “ethereum katili” olarak lanse edildi. Örneğin, kripto borsası FTX’in başkanı Sam Bankman-Fried, Solana’nın Ethereum’dan daha az ücretle saniyede daha fazla işlem gerçekleştirebildiği için kitlesel benimsenme kapasitesine sahip olduğunu söyledi. Bunun yanında Kasım ayın başlarında, Solana ağı üzerine kurulu bir NFT pazarı olan Blockasset.co’nun ürün başkanı, Solana kullanan merkezi olmayan finans uygulamalarının ve non-fungible token’larının (NFT) sayısının “artırılmış talebin nihai kaynağı” olduğunu söyledi.

Play-to-earn oyunların da solana ilgisi için bir kaynak oluşturduğu söylenebilir.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın