Bloomberg Stratejisti Kripto Piyasalarını Değerlendirdi!

Bloomberg Intelligence’ın önde gelen emtia stratejisti Mike McGlone, bir dizi tweet’te kripto piyasasına ilişkin yıl ortası genel bakışını paylaştı.

Analist ilk olarak, kripto para piyasasının mevcut durumunu Wilshire 5000 endeksinin 2000-2002 tarihindeki durumuyla karşılaştırdı. O zamanlar, internet teknolojilerinin kitlesel olarak yayılmasının bir sonucu olarak piyasada dot-com balonu oluşmuştu.

Ancak piyasanın temizlenmesinin ardından, zayıf katılımcılardan kurtulan bu pazar kesimi, finansal sistemde daha temel bir rol üstlenebilir hale geldi. McGlone’un görüşüne göre, kripto piyasalarında yılın ilk yarısında gördüğümüz şey aşırılıklardan arındırılmış bir piyasayı temsil ediyor.

“Yıl Ortası Görünümü: Kriptolarda ortak tema, ayı piyasasını kabul etmek ve özellikle 2000-02’nin patlayan internet balonuna benzer şekilde kurumsal ve uzun vadeli daha iyi bir finansal sistem oluşturmaktır. Fazlalıkları temizlemek, 1. çeyrekteki risk varlıklarının durumu buydu.”

McGlone’un analizinde, ABD GSYİH’sına karşı Wilshire 5000 Toplam Piyasa Endeksi oranının bir grafiğini paylaştı ve bu değeri kripto piyasasının toplam hacmiyle eğrisi ile kıyasladı. Söz konusu analizde tüm finansal piyasaların mevcut durumunun 2000’li yılların başı ve sonlarındaki krizlere çok benzediğini görebiliyoruz. Yatırımcılar, analistin grafiğini inceleyerek, kriz noktalarına henüz yeni indiğimizi de görebilirler, bu da daha fazla düşüş için yer olduğu anlamına gelebilir.

Bunların yanında McGlone, dikkatli yatırımcıların yakın gelecekte, yılın ikinci yarısında ödül/risk açısından iyi pozisyonlar alma şansına sahip olacağına da inanıyor. McGlone, bu iyimser tahminini Bloomberg Galaxy Crypto Index’in 2018’de altının yaşadığına benzer bir düşüşe yakın olduğu gerçeğine dayandırıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.