Bloomberg Digital’ın Yetkili Haber Editöründen Bitcoin Yorumu

0

Bloomberg Digital’ın yetkili haber editörü Joe Weisenthal, blockchain teknolojisi ve Bitcoin ile ilgili yorumlarını paylaştı. Blockchain teknolojisini verimsiz bulan Weisenthal Bitcoin’in de otoritenin karşı olduğu işlemler yapmak için kullanıldığını söyledi.

Weisenthal’in yorumlarını bülteni 17 Ekim’de Twitter üzerinden paylaştı. Blockchain için “doğası gereği verimsiz, sayısal olarak masraflı sistemler” diyen Weisenthal Bitcoin için tek bir ”kritik kullanım alanına” sahip dedi. Bunun da hükümetlerin, regülatörlerin veya insanların artık yapmak istemediği ve yapmaktan çekindiği işlemleri gizlice yapabilme özelliği olduğunu belirtti. Weisenthal sözlerine şöyle devam etti:

“Eğer kriptonun önünü açan kurumsal bir işle uğraşıyorsanız risklerin farkında olmalısınız; yekililer bir gün durumu fark edip soracaklar: Neden tüm amacı insanların otoriteden kaçınmasını sağlamak olan bir alana likidite sağlamak için bu kadar çözüm üretmekle uğraştık?”

Weisenthal’in paylaşımına hızla tepki gelmeye başladı. Morgan Creek Digital Assets’in kurucusu Anthony Pompliano söz konusu paylaşımla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu tamamen yanlış. Sansür karşıtlığının Bitcoin’in tek değeri olduğunu söylüyorsun. Peki ya el konulamaması? Enflasyondan etkilenmeyen para arzı? Veya gizliliği? Lütfen saçma sapan, yanlış bilgiler yazmayı bırak.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın