Bloomberg Analistinden, Bitcoin Fiyat Tahmini!

Bloomberg tarafından yayınlanan yeni bir Crypto Market Outlook araştırmasına göre, Bitcoin’in sınırlı arzı ve hızla artan talep, onu altının piyasa değerine doğru ilerletebilir.

Bitcoin’in son birkaç gün içinde dördüncü kez 12.000 doları geçememesine rağmen, Bloomberg hala önde gelen kripto para birimi için yükseliş öngörüyor. Tabi analistin düşüş beklentisiyle birlikte geniş bir alanda tahmin yaptığını belirtmekte fayda var. Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone şunları söyledi:

“Genel pencereden kripto para piyasası, 2017’nin aşırılıklarını yansıtıyor. Genişleyen merkeziyetsiz borsalar (DEX) ve finans ürünleri (DeFi) nedeniyle temeller sağlamlaşıyor. Sınırlı arz ve artan talep, kimi tahminlere göre 500.000 dolarlık bir fiyatla altının piyasa değerine doğru ilerlemesini destekliyor. Ya bu hedef gerçekleşecek ya da başarısız olacak.”

Analistin burada söz ettiği tahminler, Bitcoin’in piyasa değerinin er yada geç altınla benzer seviyeye geleceğini, yani 9 trilyon dolar gibi devasa sayılara ulaşacağı varsayımlarına dayanıyor. Bu sayıyı 21 milyonluk maksimum Bitcoin arzına bölerek 428.571 dolar tutarını elde ediyor.

Araştırma, Bitcoin’in altının değer kazanmasına yardımcı olan benzer nedenlerle değer kazanmaya devam edebileceğini ortaya koyuyor. Sınırlı arzları ve artan talepleri, özellikle niceliksel genişleme dönemlerinde onları mükemmel değer depoları haline getiriyor diyebiliriz. Bir de merkez bankasının borç vermeyi ve yatırımı teşvik etmek için para arzını artıracağı bir para politikası varken, böyle bir anlatı daha da olası hale geliyor.

McGlone ayrıca, Bitcoin’in diğer tüm kripto para birimlerinden daha iyi performans göstermeye devam edeceğini ancak bazılarının BTC yanında var olmaya devam edeceğini söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.