Blockstream CSO’sundan, Coinbase Eleştirisi

Blockstream CSO’su Samson Mow (@Excellion) kısa bir süre önce paylaştığı tweet ile, Coinbase’in Bitcoin’i depolamak için güvenli bir yer olmadığını öne sürdü. Mow biraz daha ileriye gitti ve Coinbase’e 1933 tarzı bir müsadere talebini ilk karşılayan şirket olmasını önerdi.

Mow’un Coinbase hakkındaki yorumu, Bitcoin’i erken ve geç benimseyenler arasındaki farkları yansıtıyor. Bitcoin’i erken benimseyenler bağımsızlığın güçlü destekçileri ve kurumsal kontrollerden ayrılma taraftarlarıydı. Daha sonra Bitcoin katılımcıları büyük ölçüde Coinbase gibi borsaların kurumsal tarzda sistemlerini benimsediler.

Mow’un tepkisinin çıkış noktası Coinbase’in ABD hükümetine bir Blockchain analiz aracı satmaya hazırlandığı iddiasıyla ilgili. Bu iddia sektörde bir kargaşaya sebep oldu ve pekçok ismin tepkisini çekti. Mow, BeInCrypto’a yaptığı açıklamada hükümetin, insanların Coinbase’de tuttuğu Bitcoin’lerine el koyma riskine dikkat çekti.

Mow’un yorumları, Bitcoin topluluğunda var olan derin bölünmeyi yansıtıyor. Coinbase, erişim sorunları ve gizlilik ihlallerine karşı sürekli kamuoyunda bir tartışmaya neden oldu.

Bunların yanında şirket, alandaki güçlü bir etki unsuru olarak konumunu pekiştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ABD merkezli Coinbase, kripto para aracısı Tagomi’i satın aldı. Bu satın alma ile Coinbase’in kurumsal olarak geliştirmesi ve profesyoneller için kripto para ticareti ile depolama hizmetleri sunması bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.