Blockstream CEO’sunun Ethereum Açıklaması Büyük Tepki Topladı!

Blockstream CEO’su ve Bitcoin (BTC) teknoloji öncüsü olarak bilinen Adam Back 26 Kasım tarihinde kendi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Back, yaptığı açıklamada faaliyeti sonlandırılan biyoteknoloji girişimi Theranos ile Ethereum (ETH) projesini karşılaştırdı.

Adam Back başarısızlıkla sonuçlanan Theranos projesini Ethereum ile kıyaslarken şu ifadeleri kullandı:

“Theranos’un zamanın ötesinde tıbbi test cihazları vardı ve mühendislerini çok zorladı. Yönetim, kapasitelerini aşarak ve yanlış beyanda bulunarak teknolojilerini tanıttılar. İlginç biçimde Ethereum’a benziyor.”

Peki bahsi geçen Theranos projesi nasıl bir projeydi? Birkaç yıl öncesinde sağlık alanında dünyanın en parlak girişimlerinden biri olan Theranos, devrim yaratmayı amaçlıyordu. Fakat sonrasında, bir zamanlar 9 milyar dolar değerinde olan girişim, “ayrıntılı ve yıllarca süren bir dolandırıcılık vakası” olarak değerlendirildi.

Back’in kıyaslamasına karşın eski Bitcoin Core geliştiricisi Peter Todd, cevap olarak şunları söyledi:

“Theranos başarılı bir dolandırıcılıktı, çünkü gerçekten de yeni teknolojiler geliştiriyorlardı. Dolandırıcılık kısmı ise, teknolojinin gerçekte yapabilecekleri hakkında yalan söylenmesinde ve hataların örtbas edilmesinde gizliydi. Blockchain teknolojisini kullanan çoğu girişim bunu yapıyor: ETH, Teechan, Tierion, Ripple ve hatta bir dereceye kadar Zcash.”

İkilinin yorumları büyük tepki topladı ve Ethereum topluluğu üyeleri tarafından şiddetli biçimde eleştirildi. İnsanları ikiye ayıran tartışma, bir tarafta “Bitcoin Maximalist”lerinin diğer tarafta ise “Ethereum Avukatları”nın oluşmasına sebebiyet verdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.