Blockstream CEO’su Ripple Ledger Blok Kayıpları İçin: “Şimdiye Kadarki en Komik Başarısızlık”

0
455

Gün içerisinde, Blockstream CEO’su ve maksimalist Adam Back, Ripple’in Ledger Genesis Bloğunun kaybolması hakkında “şimdiye kadarki en komik başarısızlık” olduğunu iddia eden bir tweet paylaştı:

“Evet, bu şimdiye kadarki en komik başarısızlık. Blok zinciri geçmişinin bir kısmını kaybedin”

Tweeti aşırı tepki olarak görenler olsa da, Ripple Ledger geçmişinin ilk hafta blokları tamamen tarihe karıştı ve silindi.

Chris Larsen ve Çin’e Bakış Açısı

Ripple eski CEO’su Chris Larsen, maksimalistlerin aksini Çin ve kripto para madenciliğinin yoğunluğunun sorun teşkil ettiğini düşünüyor. Kripto para ekonomisinde Çin’in tekelleşmesinin önünde bir engel olmadığı yönünde. Bu fikrine ise Blockstream örgütlenmesinden sorumlu Samson Sow sert bir dille karşı çıktığını açıkladı. Bu konuda Larsen şunları söyledi:

“Kripto para madenciliğinin en az yüzde 65’i Çin’de yoğunlaşmıştır. bu da Çin hükumetinin bu protokoller üzerinde kontrol sahibi olmak için gereken çoğunluğa sahip olduğu ve işlemleri etkin bir şekilde engelleyebileceği veya tersine çevirebileceği anlamına gelir.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın