Blockchain’in İşlem Hacminin Yarısından Fazlasını XRP Oluşturuyor

Ripple’ın XRP’si genel olarak iyi bir yıl geçirmedi. Kripto piyasası şu anda kimseyi tam olarak heyecanlandırmasa da bu yılki yükseliş trendinin, sadece Bitcoin için değil tüm piyasa için fazlaca görüldüğü zamanlar da oldu.

Bununla birlikte, Ripple son zamanlarda finansal kolaylık ve sınır ötesi işlemlerle ilgili sorunları çözmek için çok çaba sarf ediyor. XRP’nin işlem hacmi, yakın zamanda yeni bir rekor kırdı.

XRP’nin önemini ve popülaritesini arttırmak amacıyla, Xpring’nin Kıdemli Başkan Yardımcısı Ethan Beard’ın attığı tweet’te XRP’nin işlem hacminin bir rekor kırdığını açıkladı.

“Bir noktada, tüm blockchain işlemlerinin yarısından fazlası XRP ile gerçekleşti.”

Beard, geçen ay XRP’nin hacminin Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) hacimlerini 24 saat içinde 4 milyonu geçmesinden bahsediyordu. Ripple’ın uluslararası ödeme işlemleri devi MoneyGram ile ortaklığı bu başarıdan sorumlu olabilir. Ripple MoneyGram ile 50 milyar Dolarlık bir anlaşma yapmıştı. MoneyGram İşlemlerinin yüzde onunda XRP kullanılacaktı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.