Blockchain Üzerine Yüksek Lisans İmkanı!

Kripto para meraklıları başta olmak üzere artık Blockchain teknolojisi, herkesin bir kez de olsa duyduğu bir oluşum haline geldi. Birçok alanda kullanılmaya başlayan Blockchain bazılarına göre geleceği şekillendirecek güce sahip bir teknoloji.

Adından sık sık söz ettiren bu teknoloji birçok ülkede eğitim programlarına dahil olmaya başladı. Ülkemizde bu ülkelerden biri. Hatırlarsanız Bahçeşehir Üniversitesi de ücretsiz Blockchain Uzmanlığı Eğitimleri ile konuya el atmıştı.

Ülkemizdeki gelişmeler henüz başlangıç aşamasında olsada artık isteyenler Malta’da Blockchain üzerine yüksek lisans eğitimi alabilecek.

Malta uzun zamandan kripto para biriminin merkezi olarak kendini zaten kanıtladı. Malta, endüstrinin yasal düzenlemeleri daha iyi hale getirebilmesi için altyapı sağlayan ilk yerlerden biri olmuştur. Binance’in resmi kaydı da Malta üzerindedir.

Malta’nın kripto sektöründeki başarıları bir yana, Malta Üniversitesi Blockchain ve Dağıtılmış Hesaplar Yüksek Lisans Programı (Blockchain and Distributed Ledger Technology Master), 35 öğrenci kontenjanıyla Ekim ayında kayıt açıyor.

Malta’da devlet, yüksek lisansa başvuru hakkı kazanan öğrencilerine yüksek miktar da burs ve maddi destek imkanı sağlıyor. Ama maalesef Malta Üniversitesi Blockchain Yüksek Lisansı programına başvurmak için Malta vatandaşı olmak gerekiyor. İlerleyen dönemlerde Malta Üniversitesi uluslararası öğrenciler için kontenjan açabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.