Blockchain Üzerine Yüksek Lisans İmkanı!

0

Kripto para meraklıları başta olmak üzere artık Blockchain teknolojisi, herkesin bir kez de olsa duyduğu bir oluşum haline geldi. Birçok alanda kullanılmaya başlayan Blockchain bazılarına göre geleceği şekillendirecek güce sahip bir teknoloji.

Adından sık sık söz ettiren bu teknoloji birçok ülkede eğitim programlarına dahil olmaya başladı. Ülkemizde bu ülkelerden biri. Hatırlarsanız Bahçeşehir Üniversitesi de ücretsiz Blockchain Uzmanlığı Eğitimleri ile konuya el atmıştı.

Ülkemizdeki gelişmeler henüz başlangıç aşamasında olsada artık isteyenler Malta’da Blockchain üzerine yüksek lisans eğitimi alabilecek.

Malta uzun zamandan kripto para biriminin merkezi olarak kendini zaten kanıtladı. Malta, endüstrinin yasal düzenlemeleri daha iyi hale getirebilmesi için altyapı sağlayan ilk yerlerden biri olmuştur. Binance’in resmi kaydı da Malta üzerindedir.

Malta’nın kripto sektöründeki başarıları bir yana, Malta Üniversitesi Blockchain ve Dağıtılmış Hesaplar Yüksek Lisans Programı (Blockchain and Distributed Ledger Technology Master), 35 öğrenci kontenjanıyla Ekim ayında kayıt açıyor.

Malta’da devlet, yüksek lisansa başvuru hakkı kazanan öğrencilerine yüksek miktar da burs ve maddi destek imkanı sağlıyor. Ama maalesef Malta Üniversitesi Blockchain Yüksek Lisansı programına başvurmak için Malta vatandaşı olmak gerekiyor. İlerleyen dönemlerde Malta Üniversitesi uluslararası öğrenciler için kontenjan açabilir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın