Blockchain Teknolojisinin Ulaşabileceği Sektörler

0

Pek çok insan hala blockchain teknolojisinin etki ettiği alanın sadece bankacılık ile sınırlı kaldığını düşünüyor ama hala ne kadar devrimci bir teknoloji ile karşı karşıya olduğumuzun farkında değiller. Blockchain teknolojisinin tüm ağları neredeyse erişilemez ve değiştirilemez hale getirme yeteneği, çok sayıda başka endüstrilerde kullanılabilir. Bu alanları göz önünde bulundurarak, önümüzdeki birkaç yıl içinde blockchain teknolojisinin devralabileceği birkaç sektöre göz atalım.

Sağlık Hizmeti

Sağlık bilgileri, daha fazla mahremiyet, güvenlik ve hıza ihtiyaç duyabilecek sektörlerden biridir. Blockchain sigorta poliçelerini doğrulamak, bilgileri hızlı bir şekilde aktarmak ve doğrulamak, yalnızca doğru kişilerin bu bilgileri görmesini sağlamak için kullanılabilir.

Gelecekte blockchain sayesinde, birçok sağlık uygulamasının geliştirilmesini bekleyebiliriz. Hastaların bir parmağını kaldırmak zorunda kalmadan ihtiyaç duydukları ilacı kapısından alabilmelerini sağlayan bir teknolojiden bahsediyoruz. Bu sektördeki olanaklar sınırsız ve özellikle uzaktan bakıma ya da 24 saat boyunca yardıma ihtiyacı olan hastalar için umut verici.

Müzik Endüstrisi

Müzik dijital çağa en yavaş giren sektörlerden biriydi ve fiziksel kopyalar eskisi kadar yaygın olmasa da hala satılıyor. Fakat endüstri, blockchain sayesinde, başka bir dijital devrim için hazırlanıyor.

Bir finansal uzman, girişimci ve tanınmış bir K-pop üreticisi tarafından kurulan bir şirket olan K-Tune, müzik endüstrisinde geçerli olan sorunların üstesinden gelmek için tasarlanmış aynı isimde bir platform yarattı. Ve kilit çözüm blockchain teknolojisi oldu.

Sanal her yerde bulunan bir stüdyo sunan K-Tune gibi blockchain’e bağımlı örnekler, sektördeki mevcut ağların sınırları dışındaki işbirliği fırsatlarını genişletiyor ve isim değeri yerine yetenek aramanın önemini vurguluyor. Bu sayede bir müzik sektörü sorununa blockchain ile çözüm getirilmiş olunuyor.

Blockchain teknolojisinin, ürünleri satın alma ve satma şeklimizi ve gelecekte verileri nasıl tükettiğimizi, değiştirdiğimizi ve depoladığımızı tamamen değiştireceği konusunda hiçbir şüphe yok.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın