Blockchain Teknolojisini 2024 Yılında Ne Bekliyor?

Blockchain Cihaz Piyasası 2024’te 1,285 Milyar Dolara Büyüyecek

Pazar araştırma platformu MarketsandMarkets tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Blockchain cihaz pazarının 2024 yılına kadar % 42,5 oranında büyümesi bekleniyor.

12 Eylül’de, MarketsandMarkets, “Türüne Göre Blockchain Cihazları Piyasası (Blockchain Akıllı Telefonları, Kripto Donanım Cüzdanları, Kripto ATM’leri, POS Aygıtları ve Diğerleri), Bağlantı (Kablolu ve Kablosuz), Uygulama (Kişisel ve Kurumsal) ve Coğrafya” başlıklı bir rapor yayınladı. Raporun adı 2024’e Global Tahmin. ”

Şirket, blockchain cihaz pazarının önümüzdeki yıllarda %42,5’lik bir büyüme göreceğini, 2024’te 1,285 milyon Dolar’a ulaşacağını belirtti. Buna karşılık, 2019’da pazarın 218 milyon Dolar’a ulaştığını bildirdi.

Büyümeyi Etkileyen Faktörler

Piyasanın büyümesini etkileyen ana faktörler arasında MarketsandMarkets, perakende satış zincirleri ve tedarik zinciri yönetimi, risk sermayesi fonu gelişimi ve kripto-para birimi için artan piyasa kapitalizasyonu gibi sektörlerde blockchain teknolojisinin benimsenmesinin artması olduğunu belirtti.

Rapora göre, net düzenlemelerin ve uygunlukların bulunmaması ve bilinç eksikliği, blockchain cihazları pazarını daha da büyümesini engelleyecektir.

Veri aktarımı için kablosuz bağlantı kullanan blockchain tabanlı cihazlar – ör. blockchain akıllı telefonlar, kripto donanım cüzdanları ve satış noktası cihazları – tahmin süresi boyunca en yüksek büyümeyi kaydetme şansı verecektir. Bununla birlikte, bunlara blockchain ağ geçitleri ve bankacılık, devlet, otomotiv, telekomünikasyon ve diğer sektörlerde benimsenen önceden yapılandırılmış cihazlar eşlik edecektir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.