Blockchain Teknolojisini 2024 Yılında Ne Bekliyor?

0

Blockchain Cihaz Piyasası 2024’te 1,285 Milyar Dolara Büyüyecek

Pazar araştırma platformu MarketsandMarkets tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Blockchain cihaz pazarının 2024 yılına kadar % 42,5 oranında büyümesi bekleniyor.

12 Eylül’de, MarketsandMarkets, “Türüne Göre Blockchain Cihazları Piyasası (Blockchain Akıllı Telefonları, Kripto Donanım Cüzdanları, Kripto ATM’leri, POS Aygıtları ve Diğerleri), Bağlantı (Kablolu ve Kablosuz), Uygulama (Kişisel ve Kurumsal) ve Coğrafya” başlıklı bir rapor yayınladı. Raporun adı 2024’e Global Tahmin. ”

Şirket, blockchain cihaz pazarının önümüzdeki yıllarda %42,5’lik bir büyüme göreceğini, 2024’te 1,285 milyon Dolar’a ulaşacağını belirtti. Buna karşılık, 2019’da pazarın 218 milyon Dolar’a ulaştığını bildirdi.

Büyümeyi Etkileyen Faktörler

Piyasanın büyümesini etkileyen ana faktörler arasında MarketsandMarkets, perakende satış zincirleri ve tedarik zinciri yönetimi, risk sermayesi fonu gelişimi ve kripto-para birimi için artan piyasa kapitalizasyonu gibi sektörlerde blockchain teknolojisinin benimsenmesinin artması olduğunu belirtti.

Rapora göre, net düzenlemelerin ve uygunlukların bulunmaması ve bilinç eksikliği, blockchain cihazları pazarını daha da büyümesini engelleyecektir.

Veri aktarımı için kablosuz bağlantı kullanan blockchain tabanlı cihazlar – ör. blockchain akıllı telefonlar, kripto donanım cüzdanları ve satış noktası cihazları – tahmin süresi boyunca en yüksek büyümeyi kaydetme şansı verecektir. Bununla birlikte, bunlara blockchain ağ geçitleri ve bankacılık, devlet, otomotiv, telekomünikasyon ve diğer sektörlerde benimsenen önceden yapılandırılmış cihazlar eşlik edecektir.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın