Blockchain Tabanlı Oyunda 110 Bin Dolara Sanal Yarış Arabası Satıldı

0

Oyun web sitesindeki bilgiye göre, bilinmeyen bir kullanıcı yakında açılacak olan Blockchain tabanlı oyun F1 Delta Time, oyununda 451.9 Ethereum yaklaşık 110.600 Dolar karşılığında sanal yarış arabası aldı.

Sanal yarış arabası -“1-1-1”- piyasaya sürülecek ik ve tek modeldir. Oyunun arakasındaki şirket, Animoca Brands 31 gün sonra kullanıcısına tahsil edilebilecek aracı satmadan önce sınırlı sürüm modelini dört gün boyunca açık arttırmaya koydu.

Mart ayının sonlarında açılacak oyun, Animoca Brands oyunu oynamak için Formula 1 ile ortaklık kurdu, oyuncuların sanal F1 arabaları toplayıp birlerine karşı yarıştığı bir oyundur. Oyunun resmi web sitesine göre otomobil modellerine sahip olmanın oyun içerisinde rekabet avantajı bulunuyor:

“Oyun bezeri olmayan Arabaları, Sürücüleri ve Yedek parçaları bir araya getirmek ve alım satımı yapma üzerine kurgulandı. Bu ürünlerin hepsi ERC-721 token standardına göre oluşturulmuş taklidi mümkün olmayan (NFTs) tokeni üzerinden satın alınabiliyor. Tokenler nadirlik seviyelerini belirlemek amacıyla sınırlı sayıda üretildi. En nadir bulunan tokene sahip olmak en etkileyeci yarış stilini elde etme imkanı anlamına geliyor.”

Blokchain Teknolojili Oyun

Kripto koleksiyonu, şirketlerin sanal koleksiyonları izlemek ve doğrulamak için Blockchain teknolojisini kullandıkları bir yenilik olarak karşımıza çıkıyor.

2017 yılının sonlarına doğru, popüler Ethereum tabanlı oyun CryptoKitties, 12 milyon doların üzerinde koleksiyonunu sattı, oyunda en pahalı ürün koleksiyonu 120.000 doların üzerinde satıldı.

Oyunda Bitcoin’in çalışma mantığına benzer şekilde toplam kripto kedilerin sayısı sınırlı tutulmuştu. Bununla kedilerin değeri sürdürülmeye ve artırılmaya çalışılıyordu. Buna karşı Bitcoin’den farklı özelliği olarak kediler homojen olmayan ve bölünemeyen varlıklar olarak bir NFTs örneği olarak öne çıkmaktaydı.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın