Blockchain Tabanlı Oyun Çıktı

Blockchain Tabanlı Oyun Piyasaya Sürüldü

Kripto platformu, ilk merkezi olmayan uygulamasının (DApp) başlatıldığını duyurdu.

ILCoin, SHA-256 blockchain tabanlı yaratılan ilk DApp’ın, oyuncuların yabancıları engellemelerini ve hazinelerini çalmalarını engellemesi gereken bir kule savunma oyunu olan AGE ILC adlı bir oyun olduğunu söylüyor. Oyunun geliştiricileri, başlıklarının 1980’lerde ve 1990’larda olduğu gibi eski, retro bir görünüme sahip olacak şekilde tasarlandığını söylüyor.

Temmuz ayının ortalarında Google Play’de kullanıma sunulacak oyunun daha sonraki bir tarihte iOS akıllı telefonlarına ve tabletlerine ulaştırmak için çalışmalar sürüyor. ILCoin, gerçek kripto paraların oyunu oynayarak kazanılabileceğini ve harcayabileceğini söylüyor bununla birlikte mikro ödemeler ILC coinleri kullanılarak yapılıyor.  

Oyunda düşmanlardan uzak dururken oyunculara üstünlük sağlamak için yükseltmeler satın alınabilecek. Piyasaya sürüldüğünde farklı zorluk derecelerinde zorluk çekebilecek dört pist arasından seçim yapabileceksiniz ve her pistte, oyuncuları zorlamak için kendine has özellikleri ve farklı düşmanları bulunacak. ILCoin, yeni grafik unsurlarına ek olarak, iki ayda bir güncelleneceği söyledi. Her güncellemeye oyunun hikayesindeki gelişmeler de eşlik edecek.

Yeni Bir Başlangıç

ILCoin, Spectre Gaming ve BOT Robotik ile birlikte geliştirilen bu oyunun, son oyun olmayacağını söylüyor. Projenin geliştirme ekibi, düzenli olarak güncellemeler sunarak ve yeni başlıklar yayınlayarak blockchain teknolojisinin değerini artırma hedefine sahip.

Genel olarak, platform blockchain tabanlı oyunların daha önce bu sektörde görülmemiş bir deneyim sunma fırsatına sahip olduğuna inanıyor. Bu teknolojiyi kullanan oyunlar son yıllarda ortaya çıkmaya başlasa da, ILCoin, bu oyunların pek azının blockchain’in sağlayabileceği gerçek potansiyeli tamamen benimsediğini söylüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.