Mart 3, 2020

Blockchain Tabanlı Oy Kullanma Uygulamasında Güvenlik Açığı!

Blockchain teknolojisi hayatımızın pek çok noktasında işlerimizi kolaylaştırmaya devam ediyor. Pek çok alanda faydalandığımız bu teknoloji bu kez hayal kırıklığı yaratmış gibi görünüyor.

Blockchain tabanlı oy kullanma uygulaması Voatz artık Batı Virjinya tarafından kullanılmayacak. Araştırmacılar uygulama içerisinde güvenlik açığı keşfettiği için böyle bir karar alındı.

29 Şubat’ta NBC News bildirisine göre Batı Virjinya’nın dışişleri bakanı Mac Warner, engelli olan ve denizaşırı seçmenlerin oy vermek için mobil uygulamaları kullanamayacağını açıkladı.

Söz konusu seçmenler Voatz yerine, farklı bir uygulama ile oy kullacaklar. Voatz uygulaması, 2010’un genel vize seçiminde Batı Virjinya tarafından test edilmişti.

Batı Virjinya eyaleti ve Voatz arasındaki anlaşma ile, uygulamanın 2020 boyunca kullanılması planlanıyordu. Fakat Batı Virjinya, Voatz’a olan güvenini kaybetmeye başladı ve birkaç çalışma uygulamada ciddi güvenlik açıkları olduğunu gösterdi. İç Güvenlik Bakanlığı (DHS) ve MIT tarafından Şubat ayında iki çalışma yayınlandı, Voatz uygulamasının güvenlik açıkları ortaya çıkarıldı.

Batı Virjinya dışişleri bakanı genel danışmanı Donald Kersey konuyla ilgili “Kamuoyu istemiyorsa veya sonuçlardan emin olmadıkları noktaya şüpheyle yaklaşıyorsa, bunu dikkate almalıyız.” açıklamasını yaptı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.