Blockchain Tabanlı Kira Sözleşmesi Platformu

0

Queensland Emlak Kurumu, Blockchain Kira Sözleşmesi Platformu Başlatıyor

Queensland Emlak Kurumu (REIQ), bu yılının sonuna doğru blockchain tabanlı bir kira sözleşmesi platformu çıkarmayı planlıyor. Yeni uygulama için yerel teknoloji girişimi olan Igloo ile iş birliği yaptı.

REIQ genel müdürü olan Josh Callaghan konuyla ilgili olarak açıklama yaptı. Açıklamasına, yeni platformun “teknolojinin kesin bir gerçek sağlamasıyla her kira sözleşmesi için basit ve güvenli bir işlem oluşturmak” üzere akıllı sözleşmeler kullanacağını belirterek başladı ve şunları ekledi:

“Tüm taraflar istedikleri anda sözleşmeyi avuç içlerinde görebilecekler. Akıllı sözleşme kullanarak, senet ve kira ödemelerinin yönetimine ek olarak, rutin denetimler ve bakım gibi mülkle ilgili diğer faaliyetleri de kolaylaştırabiliyoruz.”

Callaghan, yeni platformun kiracıların mülklerini daha şeffaf ve kolay bir şekilde kiralamasını mümkün kılacağını söyledi. Bununla birlikte platform bölgedeki emlak piyasasına gerçek zamanlı bir bakış sağlayacak. Callaghan durumu şöyle açıkladı:

“Bir kira sözleşmesi imzalandığı anda, mülkün ne kadara kiralandığı, sözleşmenin ne zamana kadar olduğu, tutulana kadar ne süreyle boş kaldığı gibi bilgiler edineceğiz, bu da REIQ’e emlak piyasasındaki eğilimlere dair eşi benzeri görülmemiş bilgi sağlayacak.”

Blockchain bir çok alanda hayatımızın merkezi olma yolunda ilerliyor. Blockchain teknolojisinin hayatımızda köklü değişikliklere sebep olacağı bir gerçek. Büyük isimlerin buna öncülük etmesi Blockchain teknolojisinin gelişimi adına sevindirici.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın