Blockchain Sahte Ürünleri Engelleyecek!

0

Tedarik zinciri elimize ulaşan bir ürün yada hizmetin geçirdiği süreç ve süreç içerisinde birimler olarak değerlendirilebilir. Bunun içerisine tedarikçiler, üreticiler, toptancılar, dağıtımcılar, perakendeciler ve nihai olarak da tüketiciler arasındaki hareketini sağlayan ilişkiler ve bağlantılar girmektedir. Tedarik zincirleri, internet ve yapay zekanın ortaya çıkışından bu yana bir devrim geçirmiştir.

Blockchain moda endüstrisine tam şeffaflık getiriyor. Yerel mağazanızdan bir çift ayakkabı sipariş ettiğinizi ve “Made in Turkey” etiketli olduğunu varsayalım – bu ayakkabının gerçekten Türkiye’de yapıldığından nasıl emin olabilirsiniz? Visual Capitalist, sahte malların küresel ekonomiye yaklaşık 300 milyar dolar değerinde zarar verdiğini açıkladı.

Sahte ürünler endüstrisinin ne kadar büyük olduğunu göz önünde bulundurarak, bir ürünün kökenini doğru bir şekilde göstermek için her zaman ürün etiketlerine bağlı kalamayız. Blockchain, hammaddeden bitmiş ürüne yapılan ürün yolculuğunun değiştirilemez kayıtlarını tutarak bu sorunu çözmektedir.

Herhangi bir moda firması, hızlı ve daha verimli işlemlerin önemini bilir. Bir blockchain’de işlemlerin, ağın işlem hacmindeki sınırlamalar nedeniyle doğrulamalar yapması 10 dakika ile birkaç saat arasında sürebilirken, bazı yeni blockchain projeleri artık işlem hızlarında iyileşme sağlamıştır.

Blockchain, tedarik zincirlerini geniş bir sektör yelpazesinde optimize eden yeni bir teknoloji. Örneğin, New Balance artık ayakkabılarını doğrulamak için blockchain teknolojisini kullanıyor ve kullanıcılar bir çift spor ayakkabı hakkındaki bilgileri blockchain kayıtlı verileriyle doğrulayabiliyor.

Blockchain teknolojisi, sahtekarlığı ve hacklemeyi önleyerek, aracıları ortadan kaldırarak ve doğru ürünlerin tüketicilere mümkün olan en kısa sürede temin edilmesini sağlayarak önemli sayıda endüstri ve teknolojik sorunu çözmüştür. Aynı şekilde blockchain teknolojisi, moda endüstrisinde tedarik zincirlerinin teknolojik gelişimini artıracaktır.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın