Blockchain Pazarı Patlama Yaşayacak!

Küresel bir araştırmaya göre, önümüzdeki yıllarda blockchain teknolojisi ürünleri patlama yapacak…

MarketsandMarkets adlı bir şirket yaptığı araştırma ile dikkat çekiyor. Araştırma şirketinin haberine göre önümüzdeki yıllarda blockchain teknolojisi ürünleri çok büyük bir artış gösterecek. Habere göre blockchain piyasası yenilikçi şirketlerin göz bebeği olacak.

Dün yaptığımız bir haber vasıtasıyla konuyla ilgili konuşmuştuk. İstanbul’da bulunan Bahçeşehir Üniversitesi ücretsiz blockchain uygulamaları eğitimi veriyordu. Bu haberin detaylarını konuşurken blockchain teknolojisinin orta vadede dünyayı şekillendirecek teknoloji olduğunu vurgulamıştık. Bu vurguyu doğrularcasına bir haber geldi bugün.

MarketsandMarkets şirketi konuyla ilgili etraflıca bir araştırma yaptı. MarketsandMarkets şirketinin yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre; blockchain teknolojisi piyasası, 2019’da 218 milyon dolardan 2024 yılına kadar yıllık yüzde 42.5 bileşik büyüme oranıyla 1.3 milyar dolara çıkmasını bekliyor.

Önümüzdeki 5 yıllık bu büyüme döneminde, pastanın en büyük bölümünü Amerika alacak. Daha sonra ise Asya Pasifik ülkeleri en büyük payı alacaklar. Avrupa ise bu sıralamada 3. olarak dikkat çekiyor.

MarketsandMarkets, Blockchain cihazı pazarındaki bazı önemli oyunculardan söz ederken ise Ledger, HTC, Pundi X, Filament, SatoshiLabs, Genesis Coin, General Bytes, Riddle&Kod, Sikur ve Sirin Labs gibi şirketleri sıralıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.