Blockchain Endüstrisi 2018 İçin 150’ye Yakın Birleşme ve Devralma Hedefliyor

0

Uzatmalı kripto-para piyasası, sağlamlaştırma ve satın alma yoluyla büyüme için yeni fırsatlar sunan önemli sayıda kuruluş gördü. Bir CNBC raporuna göre, yatırımcılar azalan veya durgun kripto fiyatları karşısında bile blockchain alanı içinde daha fazla anlaşma arıyorlar. Piyasadaki gelgeçlik ve neredeyse yüzde 70 seviyesinde, zirve seviyesindeki bitcoin fiyatlarındaki düşüşe rağmen, geçtiğimiz yıl, JMP Menkul Değerler ve PitchBook’un verileriyle birlikte birleşme ve satın alma faaliyetlerinde artış yaşandı.

Verilere göre, girişimlerle ilişkili bitcoin token değerleri, fiili şirket değerinden ziyade bitcoin ile korundu. Bu durum, bitcoin’in yaklaşık on yıldır var olduğu gerçeği göz önüne alındığında belki de anlaşılabilir, bu da onu kripto endüstrisinin çoğuna kıyasla büyük bir tecrübe sahibi olduğunu gösterir. Birleşme ve devralmalar konusunda uzman bir danışman ve JMP’de blockchain ve dijital varlıklar yatırım bankacılığı sorumlusu olan Satya Bajpai, CNBC’ye verdiği demeçte, fenomeni açıkladı.

Onun sözleriyle:

“Büyük işletmeler için bile, bitcoin token’inin değeri, stratejik alıcılar için ideal bir fırsat yaratabilen bitcoin ile korunuyor.”

JMP’nin verileri, yeni şirket veya bölümlerin sıfırdan başlatılmasına karşı birleşmelerin ve satın almaların daha avantajlı bir seçenek haline geldiğini göstermektedir. Geçtiğimiz yıl boyunca, 100’den fazla kriptopara veya blockchain ile ilgili anlaşmalar, 2018 yılı sonuna kadar 145’lik bir projeksiyon ile daha önceden duyuruldu. Bu rakamı perspektifte göstermek için, Bitcoin fiyatı 20.000 dolara ulaştığında 2017’nin tüm eşdeğer rakamı,bir seferde 47 idi.

Kaynak:CCN

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın