Ana Sayfa Bitcoin Blockchain.com Kurucu Ortağı Peter Smith, Bitcoin’in Fiyat Hareketlerini Değerlendirdi

Blockchain.com Kurucu Ortağı Peter Smith, Bitcoin’in Fiyat Hareketlerini Değerlendirdi

0

Son birkaç hafta içinde, bazı kripto varlıklarının iki aylık bir aralıkla %40’a varan oranda düşmesiyle, bütün kripto para piyasası volatiliteden payını aldı. Özellikle Bitcoin (BTC), sadece iki ay önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.000 dolardan yaklaşık 30.000 dolar seviyesine kadar düştü.

Bununla birlikte, blockchain.com’un kurucu ortağına göre; en iyi kripto varlığı şimdi 40.000 dolarlık direnç seviyesine doğru ilerlerken, piyasa kademeli olarak düzeliyor gibi görünüyor. Bitcoin ve diğer kripto varlıkların biraz da olsa toparlanıyor olması, piyasa uzmanları tarafından olumlu bir işaret olarak görülüyor.

Blockchain.com’un kurucu ortağı Peter Smith, CNBC’de yaptığı bir röportajda Bitcoin’den bahsetti. Kripto varlığının fiyat dalgalanmalarını ve sonrasında gelen son birkaç günlük istikrarı nasıl değerlendirdiğinden bahsetti.

Smith’e göre, kripto piyasasının son birkaç gündeki hafif de olsa belli bir fiyat seviyesi üzerinde kalarak yaşadığı istikrar, piyasanın yavaş yavaş olgunlaştığını gösteriyor.

Ayrıca Smith, perakende trader’ların ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’in istikrarlı kalmasını sağlamada büyük bir rol oynadığını belirtti.

Bitcoin’in Piyasa Endekslerine Tepkisi

Bitcoin son zamanlarda birkaç piyasa endeksine tepki gösterdi. Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin ödemesinin askıya alındığını duyurduğunda, kripto para birimi düştü. Ayrıca bu düşüş eğilimi Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklamasından sonra daha da derinleşti.

Bununla birlikte dijital varlık, kripto meraklıları ve paydaşlar daha yenilenebilir bir Bitcoin madenciliği yöntemi sağlamak için bir birlik oluşturmak üzere bir araya geldiklerinde tekrar toparlanmaya başladı.

Ek olarak El Salvador kripto varlığını ulusal para birimi haline getirme planlarını açıkladıktan sonra fiyat tekrar yükseldi.

Eski Amerikan başkanı Trump’ın yorumlarının da BTC’nin fiyatını etkileyen faktörlerden olduğundan söz edilebilir.

Bitcoin’i Güçlü Kurumsal Aktörler Ayakta Tutuyor

Smith, birçok gözlemcinin Bitcoin’in 30.000 dolarlık destek seviyesine ulaştığında daha da aşağıya doğru yöneleceğini düşündüğünü belirtti. Ancak bu olmadı ve Smith, kurumsal yatırımcıların bunda önemli roller oynadığına inanıyor.

Ayrıca Smith, Bitcoin’in son zamanlarda karşılaştığı mevcut engellerin üstesinden gelmek için piyasanın güçlü bir kararlılık gösterdiğini belirtti. Smith’e göre bu, Bitcoin pazarının ve genel olarak kripto sektörünün belirli bir olgunluk seviyesine ulaştığının bir göstergesi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın