Blockchain Bazlı Sigorta Sistemi

0

Sri Lanka’da Çiftçiler İçin Blockchain Bazlı Sigorta Platformu Başlatıldı

Merkezi olmayan sigorta teknolojileri firması Etherisc, Sri Lanka’daki çiftçiler için blockchain bazlı bir sigorta platformu başlattı.

Platform, 1 Temmuz’da Aon’un basın açıklamasına göre, sigorta şirketi Aon ve Sri Lanka’daki yardım kuruluşu Oxfam ile ortaklığın sonucudur.

Rapora göre, sigorta platformunun amacı, Sri Lanka’lı çiftçilere olası mahsul hava koşullarına karşı risk korumasına erişmenin bir yolunu sağlamaktır. Raporda, yaklaşık 200 çiftçinin bu platformu “mikro sigorta” kullanmak için kayıt yaptığını belirtiyor.

Etherisc sorumlusu Michiel Berende’ye göre, birçok çiftçinin sigortası yok:

“Çiftçiler işgücünün üçte birini temsil ediyor ve ekonominin neredeyse yüzde 20’sini oluşturuyor, ancak çok azının sigortası var. Bu, Sri Lanka’yı merkezi olmayan, işbirlikçi ve otomatik sigorta avantajlarını hissetmek için mükemmel bir aday haline getirdi. Bu ittifak gerçekten herkes arasında bir işbirliği sağlıyor.”

Sri Lanka’da Oxfam’ın ülke direktörü Bojan Kolundzija, bu yeni blockchain çözümünün “Sri Lanka ekonomisinin büyük bir kısmına” risk koruması sağlayacağını söyledi.

Basın açıklamasına göre, sigorta alan çiftçilerin önündeki bazı büyük engeller karşılanabilirlik eksikliği ve teminatın nasıl belirli faydalar sağlayacağı konusunda netlik içeriyordu. Yeni blockchain platformu, talep sürecini otomatikleştirerek kapsamı daha ucuz ve kolay hale getirerek bu sorunları çözmeyi amaçlamaktadır.

Hartford’daki Insurtech Trends’in verdiği bir raporda, sigorta şirketlerinin şu anda “blockchain teknolojisini “ süreçleri düzene sokmak, şeffaflığı sağlamak ve güvenliği artırmak ” ile birlikte veri yönetimi ve koruması içinde idari maliyetleri düşürmek ve tüketici güvenini, sadakatini artırmak için kullandığını söyledi.

Araştırma şirketi MarketsandMarkets, 2018 yılında sigorta piyasasında blockchain bileşenlerinin değerinin 2023 sonuna kadar 1,4 milyar dolara ulaşacağını öngördü.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın