Blockchain Analiz Şirketi Chainalysis, Popüler 10 Kripto Varlığın Durumunu Görme Özelliği Getiriyor

Blockchain analiz ve uyumluluk firması olan Chainalysis, kullanıcıları için, araştırma yapma ve Bitcoin,Ethereum ve Binance Coin dahil olmak üzere on tane popüler kripto varlığın durumunu görme özelliğini sunmak istiyor.

New York merkezli blockchain şirketi 24 Nisan’da yayınlanan resmi blogundaki bir yayında, izleme araçları ve Chainalysis Reactor ve Chainalysis KYT analiz araçlarının kapsamını büyüttüğünü açıkladı.

Chainalysis, kuruluşların çoklu blockchainlerdeki kripto para birimlerinin akışını izleme ve terörist finansmanı ve kara para aklama ile ilgili bağlantılı olduğundan şüphelenilen herhangi bir işlemin izlenmesine yardımcı olan farklı teknolojiler sunan yüksek profilli bir blockchain istihbarat şirketidir.

Yeni sürümünde, Chainalysis kullanıcılarına bir hizmetin adının herhangi bir analitik platformuna girilme ve dedteklenen on kripto para ile bağlantısını görebilme özelliğini sunuyor.

Yeni sürüm ile kullanıcılar herhangi bir hizmetin adını Reactor’de girip desteklenen tüm kripto paralarını görebilirsiniz. 

KYT müşterileri, kuruluşlarının desteklenen tüm kripto para birimlerindeki toplam riski izleyebilir.

Merkezi yönetim organları kripto varlıkların çoğunu kontrol etmedikleri için, herhangi bir insan ticareti ve terör finansmanı çabasını engellemek için bir işlem izleme sistemine sahip olmaları gerekmektedir.

Chainalysis bu problemin önüne geçmeyi amaçlayan bir blockchain istihbarat şirketi olarak, küresel düzenlemeyede bir teşvik sağlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.