Bitwise Bitcoin Fonu, Yatırımcılardan 9 Milyon Dolar Topladı

Kontrol dışı enflasyondan endişe duyan akredite yatırımcılar, portföylerinin değerini korumanın bir yolu olarak Bitwise’ın bitcoin fonuna milyonlar akıttı.

Kripto varlık yönetimi firması Bitwise, bitcoin fonu için yaklaşık 9 milyon dolar topladı. Bilgi, geçen hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderilen bir düzenleyici formda açıklandı. Tutara, minimum yatırımı 3.950 dolar olan kırk üç yatırımcı katkıda bulundu.

Bitwise Bitcoin Fund ilk olarak Aralık 2018’de piyasaya sürülmüştü ve o zaman yalnızca 153.400 dolar topladı. Geçen yıl, fon yaklaşık 4.1 milyon dolar topladı. Bitwise yetkilisi Matthew Hougan CoinDesk’e yaptığı açıklamada, miktardaki en son artışın enflasyona karşı bir koruma arayan yatırımcılardan kaynaklandığını söyledi:

“Bitcoin, bugünün piyasasında var olan enflasyona karşı en etkili korumadır.”

Bitwise ayrıca bir Ethereum fonu ve bir kripto endeks fonu sunuyor. Ethereum fonu geçen yıl yalnızca 29.700 dolar toplarken, endeks fonu bu yılın Haziran ayında 66.5 milyon dolar topladı.

Öte yandan, Bitwise’ın rakibi Grayscale, fonları üzerinden 5.8 milyar dolarlık varlık yönetiyor. Nitekim, diğer fon yöneticileri de aynı zengin yatırımcı tabakasından talepte benzer artışlar yaşadığını söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.