BitPay Bitcoin’deki Vergi İadeleri İçin Refundo ile Anlaştı

Blockchain tabanlı ödeme sağlayıcısı BitPay, ABD’nin vergi mükellefleri için Bitcoin’de federal ve eyalet vergi iadelerini kolaylaştırmak amacıyla Refundo ile ortaklık yaptı. Kripto ve vergilendirmeyi bir araya getirmek, ABD pazarı için bir trend haline geldi.

Refundo, vergi ile ilgili bir finansal ürün firmasıdır ve Bitcoin’de ki vergi ödemeleri için CoinRT adlı yeni bir ürün çıkardı. Bu ürün, kullanıcılarının kripto para birimlerinde vergi iadelerinin tamamını veya birazını almalarını sağlayacak ve verimlilik ve düşük işlem ücretleri için BitPay’in Ödemelerini kullanacak.

Bu yeni kripto tabanlı üründen bahseden BitPay’in işletme çözümleri müdürü Rolf Haag: “Refundo, küresel pazarda kullanılan mevcut BitPay Ödemelerine, bağlı kuruluş programlarına ve bordroya katılarak yüksek hızlı ve düşük maliyetli Bitcoin ödemeleri sağlayacak.”

Salı günü yapılan bildiride, müşterilerin doğru müşteriyi tanıma (KYC) sürecini geçmesi ve yeni bir hesap açtıklarında bir Bitcoin cüzdan adresi girmesi gerektiği belirtildi. Müşterilerin vergi iadelerinde benzersiz yönlendirme muhasebe numaralarını vermeleri gerekir ve Bitpay, Dahili Gelir Hizmetleri (IRS)’den veya eyalet vergi makamlarından alınmış olan vergi iadelerini otomatik olarak işleme koyar.

Şirketin CEO’su Roger Chinchilla, “Refundo vergi mükelleflerinin vergi iadelerini daha güvenli, daha hızlı ve daha rahat bir şekilde almalarını sağlamak için çeşitli seçenekler sunuyor” dedi.

“Bitcoin eklemek, genellikle geleneksel çek hesapları olmayan, yüksek çek ödeme ücreti ödeyen ve düzenli olarak uluslararası para gönderen kullanıcılarımız için doğal bir seçenekti. CoinRT, Bitcoin’i tek bir sabit ücret karşılığında hızlı ve kolay bir şekilde alabilmelerini sağlıyor.”

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.