Bitcoin Haberler

BitPay Bitcoin’deki Vergi İadeleri İçin Refundo ile Anlaştı

single-image

Blockchain tabanlı ödeme sağlayıcısı BitPay, ABD’nin vergi mükellefleri için Bitcoin’de federal ve eyalet vergi iadelerini kolaylaştırmak amacıyla Refundo ile ortaklık yaptı. Kripto ve vergilendirmeyi bir araya getirmek, ABD pazarı için bir trend haline geldi.

Refundo, vergi ile ilgili bir finansal ürün firmasıdır ve Bitcoin’de ki vergi ödemeleri için CoinRT adlı yeni bir ürün çıkardı. Bu ürün, kullanıcılarının kripto para birimlerinde vergi iadelerinin tamamını veya birazını almalarını sağlayacak ve verimlilik ve düşük işlem ücretleri için BitPay’in Ödemelerini kullanacak.

Bu yeni kripto tabanlı üründen bahseden BitPay’in işletme çözümleri müdürü Rolf Haag: “Refundo, küresel pazarda kullanılan mevcut BitPay Ödemelerine, bağlı kuruluş programlarına ve bordroya katılarak yüksek hızlı ve düşük maliyetli Bitcoin ödemeleri sağlayacak.”

Salı günü yapılan bildiride, müşterilerin doğru müşteriyi tanıma (KYC) sürecini geçmesi ve yeni bir hesap açtıklarında bir Bitcoin cüzdan adresi girmesi gerektiği belirtildi. Müşterilerin vergi iadelerinde benzersiz yönlendirme muhasebe numaralarını vermeleri gerekir ve Bitpay, Dahili Gelir Hizmetleri (IRS)’den veya eyalet vergi makamlarından alınmış olan vergi iadelerini otomatik olarak işleme koyar.

Şirketin CEO’su Roger Chinchilla, “Refundo vergi mükelleflerinin vergi iadelerini daha güvenli, daha hızlı ve daha rahat bir şekilde almalarını sağlamak için çeşitli seçenekler sunuyor” dedi.

“Bitcoin eklemek, genellikle geleneksel çek hesapları olmayan, yüksek çek ödeme ücreti ödeyen ve düzenli olarak uluslararası para gönderen kullanıcılarımız için doğal bir seçenekti. CoinRT, Bitcoin’i tek bir sabit ücret karşılığında hızlı ve kolay bir şekilde alabilmelerini sağlıyor.”

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz