Mayıs 14, 2022

BitMEX Kurucu Ortağı, Alacağı 2 Kripto Parayı ve Giriş Seviyelerini Verdi!

Kripto borsası kurucu ortağı BitMEX, bu haftaki Terra (LUNA) çöküşünün ardından Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarının düşmeye devam edeceğini tahmin ediyor.

Yeni bir blog gönderisinde Arthur Hayes, yeni bir düşüş öngördüğü için her iki kripto varlığını da biriktirmeye hazırlandığını bildirdi. Hayes, 20.000 dolardan BTC ve 1.300 dolardan ETH alıcısı olmak için bekliyor.

“Bu seviyeler, yaklaşık 2017/18 boğa piyasası boyunca her bir varlığın tüm zamanların en yüksek seviyelerine tekabül ediyor.”

Bitcoin, yazı yazılırken 28.900 dolardan işlem görüyor. Ethereum 1.969 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan Hayes, kripto sermaye piyasalarının Terra ile ilgili soruna atıfta bulunarak piyasa geneli için şöyle bir öngörüde bulundu:

“Çoğu insanın tehlike senaryolarında bu protokollerden herhangi birinin gerçekte nasıl çalıştığını asla okumadığı göz önüne alındığında, bu önce sat, sonra oku alıştırması olacaktır. Bu, tüm yatırımcılar güven tüm yatırımcıların güvenini kaybettiği […] ve fiat nakit tutmayı tercih ettiği için tüm kriptolar üzerinde ağırlık kazanmaya devam edecektir.  

Düşüş sona erdikten sonra kripto sermaye piyasalarına iyileşmek için zaman tanınmalı.”

Merkezi olmayan finans ödeme ekosistemi Terra, bu haftanın başlarında çöktü ve tüm değerini kaybetti. Ancak Hayes, değer kaybetmelerine rağmen yapısal olarak long kripto pozisyonlarında herhangi bir değişiklik yapmadığını söyledi.

Son olarak Mart ayında Hayes ve BitMEX kurucu ortakları Benjamin Delo ve Samuel Reed, finansal kurumların hükümetin kara para aklama planlarını tespit etmesine ve bunlara karşı koymasına yardımcı olmasını gerektiren bir yasayı çiğnemekten suçlu bulundular. ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), üçlünün kara para aklamayla mücadele protokollerini kasıtlı olarak sürdürmediğini ve ülke dışında faaliyet gösterirken ABD merkezli müşterilerin işlemlerinden kâr elde ettiğini iddia etti.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.