Bitfinex Hissedarları Sahtekarlık İddialarını Umursamıyor – Hissedarlardan Açıklama

0
344

İki Bitfinex Hissedarı, geçtiğimiz günlerde konuşulan Kripto Borsası Bitfinex ve Tether’in sahtekarlık iddialarını açıkladı.

Coindesk’e konuşan Bitfinex hissedarı Zhao Dong, 2019 boyunca BTC’nin 6.000 doların altında kalacağını öngörüyor ve kripto topluluğuna borsanın bu durumu çözeceğine dair güvence vermeye çalışıyor. Bitfinex’in baş finans sorumlusu olan Giancarlo Devasini bunun geçici bir durum olduğunun garantisini verdi.

Habere göre, Zhao, Devasinin ona borsaların Crypto Capital adlı üçüncü taraf bir ödeme işlemcisi ile “sıkışmıs” 850 milyon doları çözebilmesi için “birkaç haftaya ihtiyacı” olduğunu söyledi.

Zhao şöyle açıkladı:

“Fonlar Polonya, ABD ve Portekiz’deki birden fazla bankadaydı, tam emin değilim ancak duyduğum buydu.”

Bu haftanın başında, Bitfinex, New York Başsavcısı tarafından 2018 yılının sonlarından bu zamana kadar Tether’den milyonlarca dolarlık borç aldığı iddiasıyla suçlandı. Crypto Capital, fonların çeşitli ülkelerdeki devlet yetkilileri tarafından ele geçirildiğini iddia ediyor ancak Bitfinex yönetimi de, şirketin sahtekarlık yapabileceğine inanıyor.

Zorlukların üstesinden gelmek amacıyla Bitfinex‘in, 2018’in Kasım ayından 2019 Mart ayına kadar Tether’den yaklaşık 625 milyon dolar transfer aldığı bildiriliyor. Bunun ardından, iFinex hisseleri tarafından güvence altına alınıp 900 milyon dolarlık bir kredi limiti aldı.

NY AG‘ye göre, hem Bitfinex hem de Tether sahtekarlık yapıyor. NY AG, eksik fonların hem Bitfinex’in şirket hesaplarına hem de müşterilerine ait olduğunu iddia ederken, Zhao yalnızca kullanıcılarının olduğunu söylüyor.

Zhao, “şu anda elimde olan bilgilerde kayıp gözükmüyor, ancak fonlar kullanıcılara aittir. ABD hükümeti fonları ele geçirdiyse, fonların Bitfinex veya Tethere değil müşteriye ait olduğunu bilmeleri gerekir.

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın