Bitfinex Hissedarları Sahtekarlık İddialarını Umursamıyor – Hissedarlardan Açıklama

İki Bitfinex Hissedarı, geçtiğimiz günlerde konuşulan Kripto Borsası Bitfinex ve Tether’in sahtekarlık iddialarını açıkladı.

Coindesk’e konuşan Bitfinex hissedarı Zhao Dong, 2019 boyunca BTC’nin 6.000 doların altında kalacağını öngörüyor ve kripto topluluğuna borsanın bu durumu çözeceğine dair güvence vermeye çalışıyor. Bitfinex’in baş finans sorumlusu olan Giancarlo Devasini bunun geçici bir durum olduğunun garantisini verdi.

Habere göre, Zhao, Devasinin ona borsaların Crypto Capital adlı üçüncü taraf bir ödeme işlemcisi ile “sıkışmıs” 850 milyon doları çözebilmesi için “birkaç haftaya ihtiyacı” olduğunu söyledi.

Zhao şöyle açıkladı:

“Fonlar Polonya, ABD ve Portekiz’deki birden fazla bankadaydı, tam emin değilim ancak duyduğum buydu.”

Bu haftanın başında, Bitfinex, New York Başsavcısı tarafından 2018 yılının sonlarından bu zamana kadar Tether’den milyonlarca dolarlık borç aldığı iddiasıyla suçlandı. Crypto Capital, fonların çeşitli ülkelerdeki devlet yetkilileri tarafından ele geçirildiğini iddia ediyor ancak Bitfinex yönetimi de, şirketin sahtekarlık yapabileceğine inanıyor.

Zorlukların üstesinden gelmek amacıyla Bitfinex‘in, 2018’in Kasım ayından 2019 Mart ayına kadar Tether’den yaklaşık 625 milyon dolar transfer aldığı bildiriliyor. Bunun ardından, iFinex hisseleri tarafından güvence altına alınıp 900 milyon dolarlık bir kredi limiti aldı.

NY AG‘ye göre, hem Bitfinex hem de Tether sahtekarlık yapıyor. NY AG, eksik fonların hem Bitfinex’in şirket hesaplarına hem de müşterilerine ait olduğunu iddia ederken, Zhao yalnızca kullanıcılarının olduğunu söylüyor.

Zhao, “şu anda elimde olan bilgilerde kayıp gözükmüyor, ancak fonlar kullanıcılara aittir. ABD hükümeti fonları ele geçirdiyse, fonların Bitfinex veya Tethere değil müşteriye ait olduğunu bilmeleri gerekir.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.