Bitfinex Davasında Karar Açıklandı

0

Bitfinex Davasında Son Gelişmeler

New York Yüksek Mahkemesi Hakimi Joel M. Cohen, Eyalet Başsavcılığı (NYAG) davasında Bitfinex borsasına karşı nihai bir karar vermeyi umuyordu ancak fikrini değiştirdi. Bu, toplantının yeni bir tarihinin belirleneceği ve Bitfinex ile NYAG arasındaki yargı savaşının en az 90 gün süreceği anlamına geliyor.

Partiler Nisan ayından bu yana yasal bir savaşa odaklandı. Ancak Pazartesi günkü duruşmada NYAG ‘in soruşturmayı başlatma yetkisine sahip olup olmadığı üzerinde duruldu.

NYAG, borsada 800 milyon dolarlık zararı karşılamak için Tether Limited’in rezervlerini kullandığını söyledi. Her iki şirketin de iFinex Inc. şirketine ait olduğunu belirtmekte fayda var.

Ayrıca, NYAG kripto para borsasının New York sakinlerine hizmet sağladığına ve dolayısıyla Martin Yasasını ihlal ettiğine inanmaktadır. Ancak, şirket suçlamaları reddetti. New York sakinlerine hizmet şartlarına göre hizmet etmediği için NYAG’ın yetkisi olmadığı konusunda ikna oldular.

Tether Limited gerçekten Bitfinex için bir kredi limiti açtı ve savcılara göre, döviz, Crypto Capital Corp. şirketinin Panamanian işleme merkezinde kilitlendikten sonra likiditeyi korumak için yaklaşık 750 milyon dolar borç aldı.

Bu arada, Tether Limited, güncellenmiş hüküm verme politikasının kısmi rezervlere izin verdiğini vurguladı. Şirkete göre, kullanıcıları Bitfinex’in kredileri hakkında bilgilendirmek zorunda değillerdi ve borsada müşterilerin likidite sorunları hakkında bilgi alması istenmiyordu.

Öyle ya da böyle, Bitfinex LEO token’ları için 1 milyar dolar toplamayı başardı. Özellikle, NYAG bu belirteçlerin menkul kıymet olabileceğini söyledi.

Savcılığın, Tether’in emtia, güvenlik veya döviz olup olmadığına dair bir cevabı yok. Şirket, USDT’nin bu kategorilerin hiçbirine girmediğine inanıyor, ancak ABD makamları aksi karar verdi; savcılık gerekli yetkileri hızla alacağına karar verdi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın