Bitfinex Davasında Karar Açıklandı

Bitfinex Davasında Son Gelişmeler

New York Yüksek Mahkemesi Hakimi Joel M. Cohen, Eyalet Başsavcılığı (NYAG) davasında Bitfinex borsasına karşı nihai bir karar vermeyi umuyordu ancak fikrini değiştirdi. Bu, toplantının yeni bir tarihinin belirleneceği ve Bitfinex ile NYAG arasındaki yargı savaşının en az 90 gün süreceği anlamına geliyor.

Partiler Nisan ayından bu yana yasal bir savaşa odaklandı. Ancak Pazartesi günkü duruşmada NYAG ‘in soruşturmayı başlatma yetkisine sahip olup olmadığı üzerinde duruldu.

NYAG, borsada 800 milyon dolarlık zararı karşılamak için Tether Limited’in rezervlerini kullandığını söyledi. Her iki şirketin de iFinex Inc. şirketine ait olduğunu belirtmekte fayda var.

Ayrıca, NYAG kripto para borsasının New York sakinlerine hizmet sağladığına ve dolayısıyla Martin Yasasını ihlal ettiğine inanmaktadır. Ancak, şirket suçlamaları reddetti. New York sakinlerine hizmet şartlarına göre hizmet etmediği için NYAG’ın yetkisi olmadığı konusunda ikna oldular.

Tether Limited gerçekten Bitfinex için bir kredi limiti açtı ve savcılara göre, döviz, Crypto Capital Corp. şirketinin Panamanian işleme merkezinde kilitlendikten sonra likiditeyi korumak için yaklaşık 750 milyon dolar borç aldı.

Bu arada, Tether Limited, güncellenmiş hüküm verme politikasının kısmi rezervlere izin verdiğini vurguladı. Şirkete göre, kullanıcıları Bitfinex’in kredileri hakkında bilgilendirmek zorunda değillerdi ve borsada müşterilerin likidite sorunları hakkında bilgi alması istenmiyordu.

Öyle ya da böyle, Bitfinex LEO token’ları için 1 milyar dolar toplamayı başardı. Özellikle, NYAG bu belirteçlerin menkul kıymet olabileceğini söyledi.

Savcılığın, Tether’in emtia, güvenlik veya döviz olup olmadığına dair bir cevabı yok. Şirket, USDT’nin bu kategorilerin hiçbirine girmediğine inanıyor, ancak ABD makamları aksi karar verdi; savcılık gerekli yetkileri hızla alacağına karar verdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.