Kasım 13, 2019

Bitfinex, Altın Destekli Stablecoin Çıkaracak

Önde gelen kripto para borsalarından Bitfinex’den iki yeni haber geldi. İki şirketin (Bitfinex-Tether) teknoloji direktörü Paolo Ardoino’nun The Block’a yaptığı açıklamayla, Bitfinex’in opsiyonlu işlemler ve Tether Gold adlı, altın destekli stablecoin başlatmayı planladığını söyledi.

Tether Gold olarak adlandırılacak altına dayalı sabit fiyatlı bir kripto para ihraç etmek istediklerini belirten Ardoino, konuyla ile ilgili herhangi bir ayrıntı paylaşmadı. Bununla birlikte Ardoino, şirketin 2020 yılının başlarında bir opsiyon işlemi sunmayı planladığını söyledi. Ayrıca yapılan açıklamaya göre şirket, likiditeyi sağlamak için dış piyasa üreticileri ile birlikte çalışıyor.

Ek olarak Bitfinex, kullanıcılarının hediye kartı aracılığıyla kripto para kullanarak çeşitli ürünler almalarına olanak sağlayacak. Bitfinex, bu iş için bilinen bir şirket ile iş birliği yapacak. Ardoino konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“İnsanların, yalnızca Bitcoin ve dolar alıp satmaları yerine kripto para sahibi olmanın gerçek değerini görmesi, bizim için çok önemli.”

2019 yılının son çeyreğinde önemli ölçüde kullanıcı kaybı yaşayan Bitfinex, görünen o ki, yeni planlarıyla kaybettiklerini geri kazanmayı hedefliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.