Bitcoin’in Yükselmesiyle Bakkt, Yeni Bir Rekora İmza Attı

0
384

Bitcoin vadeli işlem borsası Bakkt dün borsada işlem hacmi rekoru kırdı. Bu, Bitcoin’in fiyatı, Ağustos 2019’dan bu yana görülmeyen bir değer olan 11.300 dolara yükseldikten sonra gerçekleşti.

Bakkt konuyla ilgili şu şekilde bir tweet paylaştı: “Bakkt Bitcoin Vadeli İşlemlerimiz, bugün işlem gören 11.509 sözleşmede yeni bir rekora ulaştı (her sözleşme = 1 bitcoin) – son rekor günümüzden %85 daha fazla.”

Yazım sırasında sözleşmelerin değeri 122 milyon doların üzerinde; Bakkt, Eylül 2019’da piyasaya sürüldüğünden beri bu değeri ilk kez gördü.

Dünün dikkat çeken faaliyeti Bakkt’taki bir aylık göreli düşük işlem hacimlerinden sonra gerçekleşti. Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, günlük işlem hacimleri ayın büyük kısmı için 40 milyon doların altındaydı.

Bu rekorun yanında Bakkt’ın Bitcoin opsiyonları daha kötü bir performans sergiledi. 15 Haziran’dan bu yana, platformda sıfır opsiyon ticareti yapıldı. Kripto borsası Deribit, bir önceki ayın ortalama 993 milyon dolarlık hacminin büyük bir bölümünü aldı.

Bakkt 2019’da başlatılmadan önce, Bitcoin’e büyük bir kurumsal ilgi getireceğini vaat etmişti. Bununla birlikte, Bakkt’ın kurumsal amaçlı pazar sunumu çok başarılı olamadı. Borsaya kurumsal katılım, rakip tekliflere kıyasla çok az oldu. Ancak kripto sektöründeki çoğu işletme gibi, fiyatlar yükseldiğinde hacimler de artış yaşanması şaşırtıcı değil.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın