Bitcoin’in Yeni Hedefi

0

Bitcoin bugün Türkiye saati ile 11:00’da 12.900 dolar seviyelerine yaklaştı. Dün ve hafta başında yaptığımız analizlerde 11.700 dolar seviyelerinin aşılması ile ileri yönlü bir hareketin geleceğini söylemiştik. Nitekim öylede oldu, 11.700 dolar seviyesinin kırılması ile Bitcoin 12.900 seviyelerine kadar geldi. Bitcoin 11.700 barajını kırma işlemini oldukça makul ve güçlü yaptı. Baraj sert bir şekilden ziyade alış ve satışlara izin vererek oldu. Bu da ileri yönlü hareketi daha sağlam kıldı.

Bitcoin’in yeni hedefi

Peki Bitcoin bu kırdığı hedeften sonra hangi hedefi aşmayı deneyecek. Bu sorunun cevabı oldukça net aslında. İndikatörlerin ve verilerin gösterdiği hedef 13.400 dolar barajı. Bitcoin 11.700 dolar seviyesini geçtikten sonra güvenli bir yükselme ile 12.900 dolar seviyesine kadar geldi. Bu yükseliş devam eder ve Bitcoin 13.400 hedefini de kırarsa yeni zirveler hiç kuşku yok ki bizi bekleyecek.

Bitcoin dominance değeri

Bitcoin dominance değeri dün yaptığımız analizde %63 seviyesinde bulunurken şu anda bunu iki puan artırarak %65 seviyesine geldi. Bu Bitcoin’in önceki bu fiyat değerlerine göre daha yüksek ve olumlu bir gösterge.

Peki Bitcoin önümüzdeki hangi gelişmelerden etkilenebilir?

Önümüzde Bitcoin’i etkileyebilecek iki önemli olay gözüküyor. Bunlardan birisi Facebook’un çıkarma planı yaptığı kripto parası Libra ile alakalı. 16 temmuzda Libra, finansal hizmetler komitesi tarafından tartışılacak. Bunun yanı sıra bir önemli gelişmede önümüzdeki hafta yaşanacak. Daha öncede paylaştığımız Bakkt şirketinin vadeli Bitcoin işlemlerinin test sürüşleri olucak.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın