Bitcoin’in Yeni Hedefi

Bitcoin bugün Türkiye saati ile 11:00’da 12.900 dolar seviyelerine yaklaştı. Dün ve hafta başında yaptığımız analizlerde 11.700 dolar seviyelerinin aşılması ile ileri yönlü bir hareketin geleceğini söylemiştik. Nitekim öylede oldu, 11.700 dolar seviyesinin kırılması ile Bitcoin 12.900 seviyelerine kadar geldi. Bitcoin 11.700 barajını kırma işlemini oldukça makul ve güçlü yaptı. Baraj sert bir şekilden ziyade alış ve satışlara izin vererek oldu. Bu da ileri yönlü hareketi daha sağlam kıldı.

Bitcoin’in yeni hedefi

Peki Bitcoin bu kırdığı hedeften sonra hangi hedefi aşmayı deneyecek. Bu sorunun cevabı oldukça net aslında. İndikatörlerin ve verilerin gösterdiği hedef 13.400 dolar barajı. Bitcoin 11.700 dolar seviyesini geçtikten sonra güvenli bir yükselme ile 12.900 dolar seviyesine kadar geldi. Bu yükseliş devam eder ve Bitcoin 13.400 hedefini de kırarsa yeni zirveler hiç kuşku yok ki bizi bekleyecek.

Bitcoin dominance değeri

Bitcoin dominance değeri dün yaptığımız analizde %63 seviyesinde bulunurken şu anda bunu iki puan artırarak %65 seviyesine geldi. Bu Bitcoin’in önceki bu fiyat değerlerine göre daha yüksek ve olumlu bir gösterge.

Peki Bitcoin önümüzdeki hangi gelişmelerden etkilenebilir?

Önümüzde Bitcoin’i etkileyebilecek iki önemli olay gözüküyor. Bunlardan birisi Facebook’un çıkarma planı yaptığı kripto parası Libra ile alakalı. 16 temmuzda Libra, finansal hizmetler komitesi tarafından tartışılacak. Bunun yanı sıra bir önemli gelişmede önümüzdeki hafta yaşanacak. Daha öncede paylaştığımız Bakkt şirketinin vadeli Bitcoin işlemlerinin test sürüşleri olucak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.